Talsu novada pašvaldība ik gadu Mākslas dienās pasniedz Talsu mākslinieka Žaņa Sūniņa (1904-1993) vārdā nosaukto prēmiju vizuālajā mākslā.

Kopš 2004. gada prēmija tiek piešķirta vienu reizi gadā Talsu novada māksliniekam vai mākslinieku grupai, kā apbalvojums par augstvērtīgiem sasniegumiem, spilgtu un radošu devumu vizuālajā mākslā iepriekšējā kalendārā gada laikā, vai laika periodā, kurā darbi ir parādīti publiskā telpā – izstādē, personālizstādē.

Lai izvirzītu pretendentu prēmijas saņemšanai, noteiktā laikā Talsu novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Kareivju ielā 7 Talsos jāiesniedz pieteikums, kurā norādīts:

• Ziņas par mākslinieku vai mākslinieku grupu: vārds, uzvārds; darba vieta, amats vai dzīves vieta un nodarbošanās; juridiskām personām – nosaukums un vadītāja vārds.
  • Īsu mākslinieka vai mākslinieku grupas radošās darbības aprakstu, t.sk. informāciju, kad un kur mākslinieka darbs vai darbi ir parādīti publiskā telpā, un precīzu formulējumu, par ko prēmija piešķirama.