Aicinām apmeklēt Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu Talsos “CITS BAZĀRS”

Piektdien, 13. decembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00 t/c MAXIMA Rīgas ielā 8, norisināsies Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais pasākums Talsos “CITS BAZĀRS”.

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā “CITS BAZĀRS” piedalīsies 31 jauniešu veidots skolēnu mācību uzņēmums no Talsu, Kuldīgas, Pelčiem, Ugāles un Rīgas skolām, kuri piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – kosmētiku, rotaslietas un aksesuārus, piniatas, apģērbu, tējas krūžu paliktņus, koka galda lampas, grāmatu vākus, vinila plašu izstrādājumus, gaisa atsvaidzinātājus, iededžus, šķīvjus vegāniem un veselīgam uzturam, augu tējas, šokolādes trifeles, piparkūku mīklu.

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālā pasākuma “CITS BAZĀRS” ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 6 nominācijās – Sociāli atbildīgs skolēnu mācību uzņēmums, Labākais skolēnu mācību uzņēmumu stends, Inovatīva biznesa ideja, Labākā pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts SMU produkts/ pakalpoju, Komerciālākais uzņēmums. SMU izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Swedbank, Talsu novada pašvaldība, LIAA Talsu biznesa inkubators, Talsu Komersantu klubs, t/c MAXIMA, BA “Turība”, ALTUM.

“Veidojot savu mācību uzņēmumu, skolēns apgūst ne tikai zināšanas par uzņēmējdarbību un pārdošanu, bet vēl virkni dzīvē nepieciešamu un noderīgu prasmju – prezentēšanas prasmi, spēju strādāt komandā, veiksmīgas saskarsmes un organizēšanas kompetences. Tā ir neatsverama pieredze jaunam cilvēkam jau skolas laikā – saprast un novērtēt, ko reāli nozīmē būt uzņēmējam. Tā pamazām veidojas jauna uzņēmēju paaudze, kas ar saviem uzņēmumiem sekmēs reģionu attīstību nākotnē,” vērtē SMU programmas organizators Latvijā – Junior Achievement Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Par JA Latvia
JA Latvia ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvia ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada.
Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

JA Latvia Skolēnu mācību uzņēmumu programmu
Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22 % programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā.
Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa — tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvia, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu. 2018./2019. mācību gadā JA Latvia ir reģistrējusi 1200 SMU, kas ir labākais rādītājs JA Latvia pastāvēšanas laikā.

Papildus informācija:
Iveta Rorbaha