Dokumentālā filma “Valkātājs” un tikšanās ar režisoru Ivaru Zviedri

Filmu demonstrēsim 10. janvārī 19.30 un 12.janvārī 16.00, un pēc svētdienas seansa skatītājiem būs iespēja tikties un aprunāties ar vienu no Latvijas ražīgākajiem dokumentālistiem, filmas ” Valkātājs” režisoru, producentu , operatoru – Ivaru Zviedri!

Nelegālā imigrācija un bezdarbs Latvijas un Eiropas Savienības austrumu pierobežā rada jaunu profesiju – “valkātājs”. Filma seko līdzi pierobežas iedzimtā Pepiņa gaitām. Viņš mežā pie Eiropas Savienības austrumu robežas naktī satiek nelegālos imigrantus. Šī tikšanās ir nejaušība vai rūpīgs plāns?

Režisors un operators Ivars Zviedris saka: “Ceru, ka man izdosies skatītāju aizvest savdabīgā ekskursijā pie pierobežas ļaudīm. Uz viensētu, purviem, mežiem un robežsargu posteņiem”. Viens no filmas mērķiem bija izveidot pēc iespējas patiesāku Latvijas pierobežas portretu, stāsta režisors. Viņaprāt, dzīve pierobežā koncentrētā veidā parāda to, kas notiek visā valstī – cilvēki dodas prom labākas dzīves meklējumos. Zviedris uzsver – katru gadu Latvija zaudē apmēram 12 000 cilvēku. Tā ir viena Latvijas mazpilsēta. Savukārt tukšums rada vietu nelegālam rūpalam, kuru sāk piekopt bez darba palikušie pierobežas iedzīvotāji.

Režisors – Ivars Zviedris
Operatori – Ivars Zviedris un Haralds Ozols
Mākslinieks – Jānis Blanks
Montāžas režisors – Haralds Ozols
Komponisti – Toms Auniņš un Otto Auniņš
Skaņu režisors – Ģirts Bišs
Producenti – Marta Bite un Ivars Zviedris

Studija Dokumentālists