Piedalies ābeļu stādīšanas talkā Talsos!

19. septembrī 11.00 Saules ielā (blakus disku golfa trasei) Talsu novada pašvaldība aicina ikvienu, kam Talsi sirdī un darbos, uz ābeļu stādīšanas talku. Veidosim ābeļziedu staru mūsu pilsētā kopā!

Talsi ir deviņu pakalnu pilsēta, ko jau izsenis apspīd Talsu saulīte. Tā rotaļājas arī Talsu pilsētas ielu rakstā: Talsu saulītes astoņi stari ir astoņas ielas – katra ar savu stāstu un lomu.

Tematiskais plānojums “Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plāns 2019. – 2025. gadam” paredz Talsu pilsētā attīstīt astoņu staru loku, viens no tiem, siltākais un gaišākais, vijas pa Saules un Stendes ielu, un ieguvis Talsu himnā apdziedāto ābeļziedu stara godu.

Lai papildinātu Saules un Stendes ielu ābeļu stādījumus, Talsu novada pašvaldība 19. septembrī, Pasaules talkas un Laimes koku stādīšanas akcijas laikā, organizē dekoratīvo ābeļu stādīšanas talku Talsos. Tās laikā tiks iestādīta 21 dekoratīvā ābele (šķirnes: ‘Eleyi’, ‘Makamik’, ‘Red Sentinel’).

Nākamajā gadā stādījumi ābeļziedu starā tiks papildināti, paredzot apstādījumu izveidi arī Saules ielas ieplakā pie dīķīša.

Talsu novada pašvaldība nodrošinās tehnisko aprīkojumu, muzikālu iedvesmu un sātīgu zupu talkas noslēgumā.

Nāc un piedalies – lai uzplaukst ābeļziedu stars!