Pirmā “Laimes koku” parka veidošana

19. septembrī Pasaules talkas ietvaros Valdemārpilī taps Latvijā pirmais Laimes koku parks. “Laimes koki” ir biedrības “Lielā Talka” organizētā koku sēšanas un stādīšanas akcija, kuras mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Akcija “Laimes koki” šogad notiek trešo reizi pēc kārtas. Pirmo Laimes parka koku Valdemārpilī iestādīs Lielās Talkas patrons, Latvijas valsts prezidents Egils Levits.

Latvijas Valsts prezidents svinīgā atklāšanas pasākumā iestādīs parkā piecus kokus – ozolus un liepas. Parka atklāšanas un koku sēšanas pasākumā piedalīsies arī Valdemārpils vidusskolas audzēkņi un pilsētas iedzīvotāji. Paredzētais parka lielus ir ap vienu hektāru. Pasākuma noslēdzošajā daļā viesi dosies pastaigā pa Valdemārpils vēsturiskajām apskates vietām un kultūras objektiem, paredzēts apmeklēt arī Valdemārpils vidusskolu.

Akcijas “Laimes koki” mērķis ir, lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par milzīgu nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules klimata un ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Pirmais Laimes koku parks Valdemārpilī ir kā solījums nākotnes paaudzēm kopt un sargāt mūsu dabu un zemi, kopīgiem spēkiem veicinot to apzaļumošanos un atjaunošanos.

Lielā Talka aicina visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties talkošanas aktivitātēs vai atbalstīt “Laimes koku” akciju, organizējot kolektīvus koku stādīšanas pasākumus.

Lielā Talka ir kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne vien katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī.

Informāciju sagatavoja
Jana Kralliša
Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante