Ziemassvētku satikšanās mākslā un mūzikā. Piedalās Elīna Titāne un “Dziesmu skola”

​Otrajos Ziemassvētkos ikviens aicināts uz tikšanos ar kinoteātrī aplūkojamās izstādes AUGŠUP autori Elīnu Titāni sarunās par mākslu, dzīvi un Ziemassvētkiem. Par muzikālo svētku noskaņu rūpēsies “Dziesmu skolas” solistes un meiteņu vokālā grupa Baibas Veismanes- Rezongas vadībā.

AUGŠUP ir Elīnas Titānes laikmetīgās keramikas un grafikas darbu izstāde.AUGŠUP– tā ir svētku tiekšanās un tīrības izjūta, līdzīgi kā sveces liesmai vai asnam, kā pacelšanās virs ikdienišķā un ierastā. Ar sakrālas nozīmes izjūtu, kas piemīt ticībai.

“Man būtiska jaunrade kā sevis atklāšana — sākotnēji intuitīvām apjausmām lēni, pamazām pāraugot apzinātībā. Manuprāt, tieši apziņas augšana ir radošā procesa vērtīgākais, lai arī ārēji netveramākais ieguvums. Jo ārējām formām ir nozīme tikai kā iekšējās dzīves atspoguļojumam.

Manis radītajos tēlos nav norāde uz konkrēto, bet uz visaptverošo, ļaujot skatītājam brīvu uztveres interpretācijas iespēju, kas rezonētu ar konkrētā indivīda apziņu.
Kamēr ir atklājēja un jaunrades prieks ir arī izaugsmes iespēja turpinājumam.”

Elīna Titāne 2008.gadā ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu un jau kopš studiju gadiem aktīvi piedalās izstādēs un simpozijos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Māksliniece labprāt iepazīst dažādas kultūras un regulāri apmeklē starptautiskas mākslinieku rezidences visā pasaulē – Ķīnā, Ziemeļkiprā, Taizemē, Vācijā, Dānijā, Polijā, Ēģiptē, Tunisijā, Somijā, Itālijā, Moldovā un citur.