Atbalsts Ukrainai

Trešdien, 4. janvārī, Talsu novada pašvaldības, uzņēmēju un iedzīvotāju sarūpētā humānās palīdzības krava – elektrības ģeneratori, siltas drēbes, segas un apavi, kā arī citas ziemas periodam noderīgas lietas ar vietējās zemnieku saimniecības „LATI” īpašnieku palīdzību tika ievietotas kravas automašīnā, lai jau drīzumā dotos uz Ukrainu. Ziedojumu transportēšanu no Ģibuļu pagasta pārvaldes ēkas veica labdarības organizācija „Tavi draugi”.

Turpinoties karadarbībai Ukrainā, aizvien lielākus zaudējumus cieš valsts infrastruktūra, kas ietekmē ikviena tās iedzīvotāja ikdienu. Lai atbalstītu Ukrainas cilvēkus, Talsu novada sadarbības pilsētas Čortkivas mērs Volodimirs Šmatko lūdza palīdzēt dažāda aprīkojuma un arī ziemas drēbju un apavu nodrošināšanā.

Palīdzības kravā ietilpst praktiskas un vērtīgas Talsu novada iedzīvotāju ziedotās mantas. Lielākais ziedojamo preču vairums ir siltās drēbes un ziemas apavi – sievietēm, vīriešiem, bērniem. Rokdarbniecēm sirsnīgs paldies par adītajām zeķēm, cimdiem, cepurēm un šallēm. Ziedojumā ir arī autiņbiksītes, rotaļlietas, guļammaisi, segas, matrači, gultas veļas komplekti, termokrūzes un termosi.

Krievijas agresīvo uzbrukumu rezultātā cietusi Ukrainas elektroapgādes infrastruktūra un daudzām apdzīvotām vietām nav ne elektrības, ne apkures, tāpēc visvairāk Ukrainas tautai nepieciešami elektrības ģeneratori, lai varētu nodrošināt slimnīcu, patvertņu, siltumapgādes sistēmu un citas kritiskās infrastruktūras darbību. Šajā reizē uz Ukrainu aizceļoja pieci elektrības ģeneratori – divi Talsu novada iedzīvotāju dāvināti, bet trīs tika iegādāti par saziedotajiem līdzekļiem.

Kopumā organizētās labdarības akcijas ietvaros Talsu sadraudzības pilsētas Ukrainā – Čortkivas – atbalstam biedrības „Baložu pasts” kontā ziedoti 3280 eiro.

Saziedotās lietas, ko iedzīvotāji sākotnēji varēja nodot sev tuvākajā pārvaldē, tālāk tika nogādātas Ģibuļu pagasta pārvaldes ēkā, kur notika saziedoto preču šķirošana pa grupām un uzskaite, lai saziedoto koordinēti tālāk varētu nodot labdarības organizācijas „Tavi draugi” kravas automašīnā, kas nogādās palīdzību Ukrainas iedzīvotāju grupām.

Saziedoto lietu sašķirošana un sapakošana kastēs bija darbietilpīgs process. Liels paldies visām pārvaldēm, kas iesaistījās un palīdzēja! Īpašs paldies Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītājai Baibai Baronei-Vanagai un sekretārei Aijai Ķiparei, Talsu Septītās dienas Adventistu draudzes mācītājam Albertam Trucim un draudzes locekļiem, kā arī Ģibuļu pagasta iedzīvotājiem, kuri ziedoja savu brīvo laiku, lai sūtījumu sagatavotu ceļam!

Talsu novada pašvaldība pateicas biedrībai „Baložu pasts”, SIA „Kurzemes sēklas”, SIA „Krauzers”, SIA „AiVi”, SIA „Gabriēla”, ZS „Piesaule”, ZS „LATI”, personīgi Mārim Rozenbergam un iedzīvotājiem par sniegtajiem ziedojumiem, ieguldīto darbu, nepieciešamo lietu sagādāšanu un atbalstu!

Biedrība „Baložu pasts” joprojām iesaistās ziedojumu vākšanā tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ieradušies Talsu novadā.

Renāte Freiberga