Atvērs papildu grupiņas bērnudārzā “Pīlādzītis” Talsos

Nākamajā mācību gadā pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Pīlādzītis” paredzēts atvērt trīs jaunas grupiņas. Tas nozīmē, ka izdosies samazināt rindu, kas radusies uz Talsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm.

Līdz šim PII “Pīlādzītis” draudzīgi sadzīvoja ar Talsu Galveno bibliotēku. Tā kā šajā rudenī bibliotēka pārcelsies uz pārbūvēto ēku Brīvības ielā 17a, iegūstot modernu un vajadzībām atbilstošu mājvietu, tad PII “Pīlādzītis” saredz iespēju atvērt trīs jaunas grupiņas.

Izglītības pārvalde ir norādījusi, ka, izskatot PII rindu reģistru, rudenī uz Talsu pilsētas PII veidosies rinda. To daļēji ietekmē arī Ministru kabineta noteikumi “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu”, jo tie nosaka telpu minimālo platību vienam bērnam grupiņās, kas izveidotas pēc 2020. gada 1. janvāra.

Lai varētu atvērt papildu grupiņas, Talsu novada dome piekrita nodrošināt nepieciešamo atalgojumu sešiem pirmsskolas izglītības pedagogiem un trīs skolotāju palīgiem. Tāpat nepieciešams veikt remontdarbus, kuru aptuvenās izmaksas tiek lēstas ap 140 000 eiro.

 

Inita Fedko