Divi Talsu novada jaunieši saņem LU fonda stipendiju

15. November 2019

Stipendija ir sava veida atspēriena punkts un iedrošinājums vēl sekmīgākām studijām. Šogad Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenātu stipendijas saņēmuši teju 100 jaunieši, tai skaitā arī Talsu novadnieki, LU studenti Jēkabs J. Akermanis un Anna Kiršteina.

Novembra sākumā LU Lielajā aulā intelektuāli bagātā gaisotnē sumināti 94 Latvijas universitāšu un augstskolu studenti, kurus raksturo mērķtiecība, centība, daudzpusība un degsme par savu nodarbošanos. Stipendijas nes sev līdzi arī idejas un cerības par nākotnes iespējām, turpmākajiem izcilajiem sasniegumiem un bagātīgu pienesumu sabiedrības labā.

Veltīt laiku vērtīgām nodarbēm

Divkārtējais stipendiāts Jēkabs Jānis Akermanis ir pabeidzis Talsu 2. vidusskolu. Pašlaik LU Vēstures un filozofijas fakultātē studē vēsturi. Talsinieks Jēkabs J. Akermanis ir viens no 14 talantīgākajiem LU studentiem, kas 2019./2020. akadēmiskajā gadā saņem Kristapa Morberga stipendiju. Viņš pēdējā gada laikā iesaistījies gan fakultātes pašpārvaldes dzīvē, gan arī LU Studentu padomē, aizvien tuvāk iepazīstot augstākās izglītības vidi. Papildus sabiedriskajam darbam viņam ļoti patīk sevis izvēlētā studiju joma – vēstures un sabiedrības pētniecība ir nozare, kurā Jēkabs visspēcīgāk jūt savas atdeves potenciālu. Jau uzsākot bakalaura studijas LU, saņēma Minnas M. V. Petkevičs piemiņas stipendiju. “Darba ētika un stingri principi pret uzticēto atbildību gan ir diezgan pašsaprotami – noder jebkur un visur dzīvē,” tā J. Akermanis.

Viņas mīļākie svētki ir “Dziesmu un Deju svētki”

Viena no talantīgākajām molekulārbioloģēm ir LU Bioloģijas fakultātes doktorante Anna Kiršteina, kuras saknes meklējamas Laucienē. Viņa 2012. gadā pabeidza Talsu Valsts ģimnāziju, bet šobrīd ir ceļā uz savu zinātnisko doktora grādu bioloģijā. Sadarbībā ar LU fondu saņēmusi Alfrēda Raistera piemiņas stipendiju kopš 2016./17. akadēmiskā gadā. Jau vairākus gadus dzied korī jauktajā korī “Aura”. Annas pētnieciskā darbība ir saistīta ar centieniem izstrādāt jaunu universālu gripas vakcīnas prototipu. “Būt vienai no Alfrēda Raistera piemiņas stipendijas ieguvējiem ir reizē apliecinājums manām spējām un mans solījums nemitīgi pilnveidoties, lai ar saviem sasniegumiem dotu ieguldījumu Latvijas attīstībā. Pateicoties stipendijai, man ir bijusi ne tikai iespēja iegūt kvalitatīvu izglītību Latvijas Universitātē, bet arī laiks sevi izaicināt, tiecoties uz izcilību akadēmiskajā vidē un pētniecībā. Stipendija man ir daudz sniegusi personīgajā un profesionālajā izaugsmē – gan praktiski palīdzot apmaksāt dalību dažādos profesionālās pilnveides kursos, gan netieši iepazīstinot ar iedvesmojošiem cilvēkiem un jaunām iespējām,” tā A. Kiršteina.

Katrs, kas dzīvē kaut ko sasniedzis, zina, cik nozīmīgs šajā ceļā ir bijis draugu, ģimenes un pat svešinieku nesavtīgi sniegts atbalsts. Daudziem studentiem stipendija ir kalpojusi par orientieri lielu mērķu sasniegšanai. LU fonds lepojas, ka vairums stipendiātu, absolvējot augstskolu, veiksmīgi uzsāk karjeru un kļūst par atzītiem nozares speciālistiem.

Par Latvijas Universitātes fondu
Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

Sagatavoja
Brigita Zutere,
Latvijas Universitātes fonds