Atklāj piemiņas plāksni dzejniekam, rakstniekam un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalierim Aleksandram Pelēcim

15. septembrī pie vienīgās mājas Dzirnavu ielā Talsos atklāta piemiņas plāksne dzejniekam, rakstniekam un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalierim Aleksandram Pelēcim. Šogad rit A. Pelēča simtā gadskārta, un arī šogad Talsos viņu atceras un piemin.

Tagad Dzirnavu ielas māju rotā piemiņas zīme: tieši šeit Aleksandrs Pelēcis ar sievu Ritu vadījuši savu ikdienu no 1981. līdz 1995. gadam. A. Pelēcis, zina stāstīt viņa ģimenes draudzene Inta Metuzāle, rūpējies par Talsu izdaiļošanu ne tikai vārdos, bet arī darbos: labprāt piedalījies dažādu koku stādīšanas talkās, apkārtnes labiekārtošanā. Vēl pirms savas nāves paspējis izdot īpašu grāmatu, veltītu Talsiem, “Talsu grāmata”.

Viņa vārds iemūžināts biedrības “Aleksandra Pelēča lasītava” darbā, kā arī Talsu novada pašvaldības literārās prēmijas nosaukumā, ko jau 20 gadus piešķir autoriem par nozīmīgu devumu novadpētniecībā un literārā mantojuma kopšanā.

Šogad, A. Pelēča simtgadē, biedrība “Aleksandra Pelēča lasītava” izdevusi īpašu grāmatu “Argas vēstules”. Tajā apkopotas rakstnieka sūtītās vēstules uz mājām Latvijā no izsūtījuma Sibīrijā, kur viņš aizvadījis 23 gadus.

Jau 16. septembrī 18.00 Talsu Galvenā bibliotēka aicina uz A. Pelēča literārās prēmijas pasniegšanas pasākumu. Šoreiz ne paša Aleksandra dzimšanas dienā 10. aprīlī, bet tagad, septembra atvasarā.

Inita Fedko