STARPTAUTISKAIS FOLKLORAS FESTIVĀLS „BALTICA” 2022
Festivāls no 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Latvijā tas norisinājās jau 12. reizi un pulcēja etnogrāfiskos ansambļus, folkloras un folkloras deju kopas, tautas muzikantus, lietišķās mākslas meistarus, amatniekus un stāstniekus, kā arī dzīvā kultūras mantojuma kopējus no Baltijas valstīm un ārvalstīm.
9. un 10. jūlijā Dundagā un Talsos norisinājās Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica”, pulcējot folkloras kolektīvus no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales, Lietuvas, Igaunijas un Anglijas. Festivāla dalībnieku vidū bija arī divi latviešu diasporas kolektīvi – Ziemeļanglijas latviešu folkloras kopa „Dūdalnieki” un Latvijas Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā folkloras kopa „Rēvele”, kā arī četri viesu kolektīvi: muzikantu grupa no Moostes Igaunijā, dziedātājas no Serves Sāremā, folkloras ansamblis „Labingis” no Viļņas, kā arī Viļņas Universitātes folkloras ansamblis „Ratilio”.
9. jūlijā Dundagā bija iespēja redzēt un dzirdēt 14 folkloras kopu dalībniekus, savukārt Talsos – 18 folkloras kopas un etnogrāfiskos ansambļus. 10. jūlijs bija festivāla noslēguma diena ar gājienu, kas vijās no Talsu Pilsētas laukuma līdz Sauleskalna estrādei, tostarp vairākās vietās svētku dalībniekus un skatītājus priecēja festivāla muzicējošās folkloras kopas. Savukārt Sauleskalna estrādē skanēja Starptautiskā folkloras festivāla noslēguma koncerts „Krust’ šķēr’s valodiņ”.
