Līdz 31. jūlijam atceļ plānotos kultūras un sporta pasākumus Talsu novadā

Kopš Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, ir atcelti visi iespējamie pulcēšanās pasākumi. Īpaši to izjūt kultūras un sporta pasākumu apmeklētāji. Drošības apsvērumu dēļ Talsu novada dome pieņēmusi lēmumu atcelt visus kultūras un sporta pasākumus, kas bija plānoti līdz 31. jūlijam.

Ārkārtējā situācija Latvijā šobrīd noteikta līdz 12. maijam, kas nozīmē, ka šajā laikā ir aizliegti visi kultūras un sporta pasākumi. Nav skaidrības, kā situācija ar vīrusa Covid-19 izplatīšanos varētu risināties tālāk, tāpēc Talsu novada dome pieņēma lēmumu atcelt visus pasākumus, kas bija plānoti līdz 31. jūlijam.

“Ikviena pasākuma organizēšana prasa ilglaicīgu darbu. Tas ietver mākslinieciskās programmas izstrādi un nodrošināšanu, kā arī kompleksu saimniecisko jautājumu risināšanu. Lai dotu skaidru signālu mūsu kultūras un sporta cilvēkiem par to, kā plānot turpmāko darbu, ir svarīgi saprast, līdz kuram laikam kultūras un sporta aktivitātes nevajadzētu organizēt. Īpaši svarīgi to zināt ir lielo pasākumu organizētājiem,” skaidroja Kultūras un sporta attīstības nodaļas vadītāja Egita Murauska.

No 13. marta, kad apmeklētājiem tika slēgtas kultūras un sporta iestādes, līdz 31. jūlijam Talsu novadā bija plānoti 239 kultūras iestāžu rīkoti un 33 bibliotēku rīkoti pasākumi. To vidū arī K. F. Amendas mūzikas svētki, Aleksandra Pelēča literārās prēmijas un Žaņa Sūniņa prēmijas vizuālajā mākslā pasniegšanas pasākumi, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienas svinības 4. maijā,  Muzeju nakts pasākumi, Talsu apriņķa amatiermākslas kolektīvu lielkoncerts, brīvdabas koncerts “Tiguļkalns”, Valdgales, Lībagu, Lubes, Virbu, Balgales, Tiņģeres pagasta un Talsu, Valdemārpils pilsētas svētki un Sabiles Vīna svētki.

No 13. marta līdz 31. jūlijam bija paredzēts 91 sporta pasākums. Tostarp pirmsskolas bērnu sporta diena, starptautiskā suņu izstāde, U-20 Eiropas volejbola čempionāta kvalifikācijas 2. kārta, SEB maratona 2. posms, Rally Talsi, Talsu novada sporta spēles, Talsu novada kausa izcīņa “Talsu šķēpi 2020” un MX Nacionālais kauss motokrosā.

“Esam pārrunājuši ar kultūras iestāžu vadītājiem, kurus pasākumus šajā gadā atcelt, bet kurus iespējams pārcelt uz vēlāku laiku. Jāsaprot, ka ne visus pasākumus varam pārcelt, jo aktīvākā pasākumu sezona ir vasara. Ne visām norisēm šajā laikā varēsim atrast piemērotāko laiku, jo jādomā, lai vairāki pasākumi nenotiktu vienā dienā, tādējādi konkurējot par apmeklētājiem,” sacīja E. Murauska.

Inita Fedko