Talsu Mākslas skolas audzēkņi iegūst medaļas starptautiskos konkursos

17. marts 2021

Talsu Mākslas skolas jauno talantu elegantie un faktūrām bagātie darbi atzinīgi novērtēti starptautiskos mākslas konkursos, šoreiz Ķīnā un Francijā. Pēdējo konkursu rezultātā Talsu Mākslas skolas audzēkņi ieguvuši trīs medaļas – pa vienai sudraba un bronzas medaļai, kā arī vienu laureāta diplomu.

Talsu Mākslas skolas audzēkņu darbi regulāri piedalās vietējos un starptautiskos konkursos un priecē ar spožiem panākumiem. Audzēkņu dalība konkursos, gan vietējos, gan starptautiskos, ir motivējošs faktors skolas audzēkņiem.

Šogad Talsu Mākslas skolas vārds ir izskanējis ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Kaut arī mākslas darbu pieteikumu iesūtīšana norisinājās pagājušogad, izglītojamie nule kā saņēmuši pasta sūtījumus ar godalgām reizē no diviem dažādiem konkursiem.

„The World School Children’s Art Exhibition of The Republic of China” ir pasaulē senākais starptautiskais bērnu mākslas pasākums, kur katru gadu piedalās skolēni no visas pasaules. 51. Pasaules bērnu zīmējumu izstāde norisinājās 2020. gada septembrī Taivānā. Ikvienam skolniekam no jebkuras pasaules valsts vecumā no 6 līdz 15 gadiem bija iespēja iesūtīt savus darbus dalībai izstādē. Darbus varēja izpildīt dažādās tehnikās, pielietojot eļļas krāsas, akvareļus, krītiņus, zīmuļus, veidojot kolāžas, grafikas. Tāpat konkursa rīkotāji sniedza brīvu tēmas izvēli, neierobežojot iztēli, improvizāciju un radošuma izpausmi.

Konkursā savā vecuma grupā sudraba medaļu ir saņēmusi Talsu Mākslas skolas audzēkne Ieva Rēzija Šidlovska un bronzas medaļu Madlēna Rudzinska. Abas meitenes apbalvojumu saņēmušas vecuma kategorijā no 13 līdz 15 gadiem.

Kopumā uz Taivānas 51. Pasaules bērnu zīmējumu izstādi pretendēja ap 54 000 košu, sižetisku darbu, ko radījuši bērni no Ķīnas un 25 citām pasaules valstīm. Darbos uzskatāmi tika atspoguļotas katras valsts kultūras un bērnu ikdienas uztveres attēlojums mākslā. Mūsu skolēni savus darbus izstrādāja grafikas nodarbībās pie pedagoģes Ineses Mīlbergas, un pavisam konkursa pieteikumā tika nosūtīti deviņi audzēkņu darbi. Abas medaļu ieguvējas savus darbus veikušas kologrāfijas tehnikā uz biezā kartona, kur tika salīmēti papīra gabaliņi, veidojot noteiktas kompozīcijas.

Līdztekus jau vasaras vidū bija ziņa no žūrijas, ka Talsu Mākslas skolas audzēknis Rihards Grencis ir starp nominantiem Pasaules Jaunatnes mākslas institūta, UNESCO centra rīkotajā starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā bērniem un jauniešiem par tēmu „Planēta šodien… un rīt?”. Arī R. Grenča dalību konkursā virzījusi skolotāja Inese Mīlberga. Rihards saņēmis apbalvojumu par mākslas darbu vecuma grupā no 10 līdz 13 gadiem, ko radījis aukstās adatas tehnikā, ieskrāpējot ar adatu zīmējumu plastmasas plāksnē.

Talantīgais Rihards Grencis jau pirms diviem gadiem saņēma bronzas medaļu par grafikas darbu Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā par tēmu „Es dzīvoju pie jūras”. Iepriekšējos gados šajā konkursā Talsu Mākslas skolas audzēkņi saņēmuši četras zelta medaļas un vairākus atzinības rakstus.

UNESCO Luisa Fransuā centra starptautiskais plastiskās mākslas konkurss Trojā jeb Francijā tiek rīkots no 1994. gada. Tā mērķis ir veicināt starpkultūru saiknes, mākslinieciskās prasmes un caur vizuālajiem darbiem dokumentēt bērnu un jauniešu kultūru daudzveidību visā pasaulē. Konkursa mērķauditorija ir dalībnieki no trīs līdz 25 gadu vecumam, sacenšoties piecās vecuma kategorijās. Kopumā uz laureātu godu pretendēja 5470 radoši un daudzpusīgi darbi no 67 valstīm, no tiem 13 bija Talsu Mākslas skolas audzēkņu radīti mākslas darbi. Kā jau katru gadu, šajā konkursā arī tika apbalvots ievērojams daudzums nominantu – konkursa laureātu vidū nokļuva 100 dalībnieki.

Aplūkojot aizvadītā gada Talsu mākslas skolas skolēnu dalību konkursos, jāatzīmē arī skolniece Asnate Kate Freivalde, Paula Irbe un Naomi Anna Māla. Meitenes piedalījās Čehijas 48. Starptautiskajā bērnu mākslas izstādē — konkursā „Lidice 2020”, iegūstot diplomus.

„Patiess prieks, ka mūsu skolas bērnu darbi starp daudziem tūkstošiem no visas pasaules tiek ievēroti un atzinīgi novērtēti, par ko liecina saņemtās godalgas un atzinības. Skolēnu veiksmes rādītājs un sasniegumi atkarīgi no divām būtiskām lietām: nopietna attieksme pret izvirzīto uzdevumu un prasme uzklausīt skolotāju padomus un ieteikumus. Es uzskatu, ka talants radošumā ne vienmēr ir pirmais. Vissvarīgākais ir darbs, uzcītība, atbildība un pacietība,” sacīja mākslas pedagoģe Inese Mīlberga.

 Renāte Freiberga 

 

Francijas_konkurss1
Francijas_konkurss2
Kinas_konkurss1
Kinas_konkurss2
Kinas_konkurss3