Ž. Sūniņa prēmija vizuālajā mākslā šogad piešķirta gleznotājam Andrim Biezbārdim

22. maijs 2020

Šogad Ž. Sūniņa prēmiju vizuālajā mākslā žūrija vienbalsīgi piešķīrusi Talsu māksliniekam, gleznotājam un pedagogam Andrim Biezbārdim par nozīmīgu mūža ieguldījumu un augsti profesionālu sniegumu mākslā un mākslas pedagoģijā, atzīmējot 70 gadu jubileju.

Andris Biezbārdis ir Talsu Krūmu mākslas grupas biedrs, kā arī Latvijas Mākslinieku savienības biedrs (kopš 1988. gada); izstādēs, plenēros un radošajās darbnīcās Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 1980. gada. Darbi eksponēti daudzviet pasaulē, pēdējo piecu gadu laikā Itālijā, Albānijā, Lietuvā, Baltkrievijā. Glezno eļļas, akvareļa tehnikās, veido arī dažādus objektus un instalācijas. A. Biezbārdis pēdējo 20 gadu laikā ir kļuvis par stabilu latviešu akvareļglezniecības izlases autoru, regulāri pārstāvot valsti dažādās šīs mākslas biennālēs ārvalstīs, viņš regulāri rīko savas personālizstādes Talsu novada muzejā (ik pa 5 gadiem) un arī Rīgā; arī šogad viņa 70 gadu jubilejas izstāde notiks jūlijā/augustā.

A Biezbārža darba vieta jau gandrīz 30 gadus ( kopš 1993 ) ir valsts sociālās aprūpes centra „Kurzeme” filiāle „Veģi”, šai laikā viņš ir kļuvis par Latvijā labi zināmu mākslas pedagogu: 2016. gadā A. Biezbārdis ieguva goda nomināciju „Latvijas lepnums” par radošu un pašaizliedzīgu darbu mākslas pedagoģijā un 2018. gadā ar viņa un mākslas mecenāta J. Zuzāna atbalstu tika sarīkota viņa audzēknes Sniedzes Reines personālizstāde „Cita izstāde” Mūkusalas mākslas galerijā Rīgā.

Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Daugavpils M. Rotko mākslas centra un Talsu novada muzeja krājumos.

Guna Millersone,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos