Novadā

20. janvārī notika Talsu novada domes ārkārtas sēde. Tajā amatā tika apstiprināts Lībagu un Strazdes pagasta apvienības pārvaldes vadītājs Ģirts Kalnbirze.

Ģirts Kalnbirze līdz šim pildījis Talsu pilsētas pārvaldes vadītāja pienākumus. Savu izvēli piedalīties amata konkursā uz Lībagu un Strazdes pagasta apvienības pārvaldes vadītāja amatu viņš pamato ar vēlmi strādāt spēcīgā komandā. „Uzskatu, lai virzītos uz priekšu un sakārtotu dažādus jautājumus, vajag stipru komandu. Lībagu un Strazdes pagasta apvienības pārvaldē ir gan darbinieki, gan komanda. Uzskatu, ka šeit daudz labāk varēšu realizēt pašvaldībai uzdoto funkciju izpildi,” sacīja Ģ. Kalnbirze.

Jautāts par pirmajiem paveicamajiem darbiem, Ģ. Kalnbirze norāda, ka jāiepazīstas ar darbinieku amata pienākumu sadali un materiālajām vērtībām, bet ir jau zināmi dažādi saimnieciskie jautājumi, kas risināmi: bijušā Strazdes bērnunama ēkas tālākā uzturēšana un izmantošana, tilta pār Strazdes parka dīķi izveide, Dižstendes dīķa slūžu un parka sakārtošana, bērnu rotaļu laukuma iekārtu nepieciešamība pie Lībagu sākumskolas. „Jāizvērtē prioritātes un jāskatās, kā varam šos darbus realizēt,” teica Ģ. Kalnbirze.

Jaunā amata pienākumu izpildi Ģ. Kalnbirze uzsāks 1. martā.

Talsu novada pašvaldība pagājušā gada novembrī izsludināja atklātus amatu konkursus uz Lībagu un Strazdes pagasta apvienības, Rojas pagasta un Dundagas pagasta pārvaldes vadītāja amatiem.

Uz Lībagu un Strazdes pagasta apvienības pārvaldes vadītāja amatu pieteicās četri pretendenti, uz Dundagas un Rojas pagasta pārvaldes vadītāja amatu – divi kandidāti.

Lai nodrošinātu objektīvu un profesionālu kandidātu izvērtēšanu, veicot cenu aptauju, tika piesaistīts personālatlases uzņēmums SIA „Human Source”. Tā izvērtēšanai tika nodoti visi pretendenti, kas bija pieteikušies uz Lībagu un Strazdes pagasta apvienības pārvaldes un Dundagas pagasta pārvaldes vadītāja amatu, bet, izskatot saņemtos dokumentus uz Rojas pagasta pārvaldes vadītāja amatu, uzņēmuma izvērtēšanai tika virzīts viens no diviem kandidātiem.

SIA „Human Source” izvirzītais pretendents uz Dundagas pagasta pārvaldes vadītāja amatu tomēr no amata piedāvājuma atteicās, savukārt uz Rojas pagasta pārvaldes vadītāja amatu izvirzītais pretendents neatbilda noteiktajiem kritērijiem.

SIA „Human Source” septiņus kandidātus izvērtēja par 5505,50 eiro (ar PVN).

Uz pārvaldēm, kur vēl nav izvēlēti atbilstoši pārvalžu vadītāji, tiks sludināti atklāti amatu konkursi.