Atklāj sev Talsu Galveno bibliotēku no jauna!

21. November 2019

25. novembrī 15.00 savas jaunās mājvietas durvis ikvienam vērs Talsu Galvenā bibliotēka. Ceļš līdz jaunajām telpām ir bijis 17 gadus ilgs, tomēr nu bibliotēkas darbinieku un apmeklētāju vēlme ir piepildījusies: Brīvības ielā 17a nodrošināti mūsdienīgi un iestādes vajadzībām atbilstoši apstākļi. Turklāt atjaunotā un energoefektīvā ēka turpmāk būs īpašs akcents Talsu pilsētas vaibstos: tā patiesi ir Talsu novada Gaismas pils.

25. novembrī ikviens interesents ir gaidīts uz ēkas svinīgo atklāšanu. Turpmāk tieši Brīvības iela 17a apvienos gan lielo, gan arī mazo lasītāju intereses, jo zem viena jumta sadzīvos Talsu Galvenā bibliotēka un Talsu bērnu bibliotēka. Turklāt turpat blakus atrodas Talsu novada Bērnu un jauniešu centrs, līdz ar to bērniem un jauniešiem vienkopus būs nodrošināts plašs brīvā laika pavadīšanas piedāvājums.

25. novembrī 15.00 būs iespēja ne tikai iepazīt jauno telpu labirintus mīma pavadībā, bet arī paviesoties Bērnu nodaļā, atstājot savu novēlējumu, aplūkot, kādi brīnumi slēpjas tehnoloģiju telpā un iemūžināt sevi fotogrāfijās ar Raini un Jāni Tāli. Katrs apmeklētājs dāvanā saņems jaunās bibliotēkas skatu kartīti, bet Izstāžu zālē būs skatāma Bibliotēku atbalsta biedrības izstāde “Mazās gaismas pilis” un Anetes Brāles veidotā izstāde “Talsu bibliotēkas mājvietas laika griežos 1888.-2019.”. Tāpat videoapskatu par Talsu Galvenās bibliotēkas līkločiem būs sagatavojusi Talsu televīzija.

17.00 bibliotēka viesus aicina uz koncertu, ko izpildīs Rīgas Doma kora skolas vokālā grupa “The Garden”. Tomēr ar to svētki nebeigsies, un bibliotēkas kolektīvs, līdztekus pamata darbam, visas nedēļas garumā saviem apmeklētājiem piedāvās interesantu kultūras programmu.

26. novembrī 18.00 muzicēs Igo un Ēriks Upenieks, 27. novembrī 11.15 būs tikšanās ar “Ucipuci” un Zani Zusti, bet 13.00 paredzēta satikšanās ar Z. Zusti un “Tarakāniem galvā”. 28. novembrī MazPilsētas stāstnīca aicina uz tērzēšanu ar Antru Auziņu, bet 29. novembrī saruna “Talanti atdzimst!” sola tikšanos ar talseniekiem Andri Kalniņu, Jāni Kalniņu un Miku Krastiņu.
Talsu Galvenās bibliotēkas kolektīvs, piesaistot daudz un dažādus palīgus no izglītības iestādēm, pilsētu un pagastu pārvaldēm un citām bibliotēkām, nepilna mēneša laikā ir nodrošinājis visa fonda pārvešanu un iekārtošanu jaunajās telpās. Arī vairāk nekā 120 talsenieki pielika savu roku, piedaloties zibakcijā “Nes mani kalnā!”, lai jaunajās telpās nogādātu daļu no novadpētniecības fonda.

 

Inita Fedko