Balsošana vēlētāja atrašanās vietā pašvaldību vēlēšanās

17. maijs 2021

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām 5. jūnijā, informējam par iespējām balsot savā atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri konkrētu objektīvu iemeslu dēļ nevar ierasties balsošanas iecirknī.

Vēlētāji, kuriem veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā.

Lai balsotu atrašanās vietā, vēlētājam jāatrodas tā vēlēšanu apgabala teritorijā, kura vēlētāju sarakstā vēlētājs ir reģistrēts.

Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā var arī:

• vēlētāji, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā saistībā ar Covid-19;
  • slimojošu personu aprūpētāji, ja viņi attiecīgā vēlēšanu apgabala vēlētāji un balsošanas brīdī atrodas aprūpējamā dzīvesvietā;
  • aizdomās turētās un apsūdzētās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, ja atrodas apcietinājumā sava vēlēšanu apgabala teritorijā.

Kā pieteikties?

1. Jāuzraksta iesniegums.

2. Vēlēšanu nedēļā, no 31. maija līdz 5. jūnija plkst.12.00*, iesniegums jānogādā vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā vēlēšanu iecirknī.

• Nogādāt pieteikumu vēlēšanu iecirknī var jebkura vēlētāja uzticības persona.
  • Uzticības persona var arī aizpildīt un iesniegt pieteikumu vēlētāja vārdā.

3. Iesniegumu var nosūtīt arī sava vēlēšanu apgabala pašvaldības vēlēšanu komisijai pa pastu (Kareivju iela 7, Talsi, LV-3201) vai e-pastā velesanu.komisija@talsi.lv. Ja iesniegumu sūta pa e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu!

Pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā vēlēšanu dienā var arī pēc plkst. 12.00, taču jāņem vērā, ka šajā gadījumā vēlēšanu komisija izbrauks pie vēlētāja, ja varēs paspēt ierasties vēlētāja atrašanās vietā līdz balsošanas beigām, plkst. 20.00.

Ar detalizētu balsošanas atrašanās vietā norisi var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļvietnē.