Konkursā “Sakoptākais mežs” izvirzīts arī meža īpašums Talsu novadā

Pēc visu saņemto pieteikumu izvērtēšanas Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa “Sakoptākais mežs” žūrija otrajai kārtai izvirzījusi septiņus meža īpašumus, t.sk. arī vienu Talsu novadā.

Izvirzītos īpašumus žūrija vērtēs klātienes izbraucienos. Konkursa “Sakoptākais mežs” otrajā kārtā iekļuvis Gatis Apsītis-Ozoliņš Talsu novadā, Gatis Lācis Limbažu novadā, Dainis Zemītis Kocēnu novadā, Dzintars Laivenieks Tukuma novadā, Jānis Eglītis Kuldīgas novadā, Atis Poga Jelgavas novadā un Juris Zalmanis Ozolnieku novadā. Kopā tika saņemti 15 pieteikumi no visas Latvijas.

“Visi šogad pieteiktie īpašumi ir uzmanības cienīgi, tāpēc rūpīgi nācās izvērtēt katru no tiem, lai atlasītu pašus labākos. Mums ir patiess prieks par to, ka konkursam bija tik daudz pieteikumu, tāpēc gribam pateikties visiem, kas pieteicās. Arī tiem, kas šoreiz netika nākamajā kārtā,” norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.
Konkursanti tika vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa otrajā kārtā žūrijas locekļi dosies trijos izbraukumos – 6., 13. un 20. augustā, lai apskatītu un novērtētu konkursa dalībnieku meža īpašumus klātienē. Pēc apskates žūrija noteiks, kurš no īpašumiem ir pelnījis “Sakoptākā meža” titulu.

13. augustā žūrija dosies uz Talsu un Kuldīgas novadiem, savukārt 20. augustā apciemos Limbažu un Kocēnu novadus.

Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

Informāciju sagatavoja
Signe Sēne
Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa “Sakoptākais mežs” projektu vadītāja