Līdz 9. jūnijam Talsu novadā joprojām slēgti kultūras centri un muižas, bibliotēkas un tūrisma centri

Publiskajā telpā izskanējusi informācija par amatiermākslas kolektīvu darbības atsākšanos. Talsu novada izdotie, spēkā esošie noteikumi nosaka, ka joprojām ir slēgti kultūras centri un muižas, līdz ar to amatiermākslas kolektīvu mēģinājumu process šajās iestādēs nav iespējams. Situāciju skaidro Kultūras un sporta attīstības nodaļas vadītāja Egita Murauska.

“Latvijā joprojām ir noteikta ārkārtējā situācija. Amatiermākslas kolektīvu darbības nodrošināšanai LR Kultūras ministrija ir izstrādājusi sanitāro protokolu, kas paredz vairākus būtiskus nosacījumus. Jāņem vērā, ka kultūras centru un muižu vadītājiem ir jābūt gataviem nodrošināt visi šī protokola nosacījumi. Piemēram, mēģinājumu procesā jāievēro distance starp mēģinājuma dalībniekiem: aktieriem un mūziķiem tie ir divi metri, bet dziedātājiem un dejotājiem – trīs metri.

Talsu novadā līdz 9. jūnijam jeb ārkārtējās situācijas beigām, ir slēgti kultūras centri un muižas, bibliotēkas un tūrisma centri, šie noteikumi šobrīd nav mainīti. Talsu novadā jau sākoties ārkārtējai situācijai, kultūras centru un muižu vadītāji ar amatiermākslas kolektīvu vadītājiem un speciālistiem ir vienojušies par veidu kā tiks nodrošināta kolektīvu darbība līdz ārkārtējās situācijas beigām. Tas nozīmē, ka amatiermākslas kolektīvi joprojām turpina darbību attālināti, ņemot vērā darbības plānu, kāds tika sagatavots ārkārtējai situācijai sākoties.” sacīja E. Murauska.