Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs saņem atzinību

22. septembris 2021

Vakar Esena Pārdaugavas dārzos tika nosaukti šī gada skates „Gada labākā būve Latvijā 2020” uzvarētāji. Starp konkursa finālistiem arī Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, kas nominācijā „Pārbūve” saņēma atzinību.

Konkursā pretendenti tika vērtēti vairākās kārtās, izvērtējot to pieteikumus kategorijās – „Dzīvojamā jaunbūve”, „Publiskā jaunbūve”, „Ražošanas ēkas”, „Pārbūve”, „Restaurācija”, „Inženierbūve”, „Ainava”, „Koku būve”, „BIM objekts”. Skates ietvaros tika pasniegtas arī žurnāla „Būvinženieris” simpātiju balvas.

Atjaunotā Sabiles sinagoga, kas tika nodota ekspluatācijā 2020. gada 28. oktobrī, savas durvis kā Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs apmeklētājiem vēra 18. jūnijā, klātesot Latvijas valsts prezidentam Egilam Levitam un Kultūras ministram Naurim Puntulim.

Centrs ir atjaunots ERAF projekta Nr. 5.5.1.0/17/I/008 „Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti” ietvaros. Tā atjaunošanā ieguldīti kopā 478 185,60 EUR, t.sk. 276 946,47 EUR ERAF finansējums un valsts dotācija un 201239,13 EUR Pašvaldības finansējums.

Skati „Gada labākā būve Latvijā 2020” rīko Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 15 būvniecības nozares nevalstiskajām organizācijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu Būvinženieris.

Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 titulsponsors – kompānija Tikkurila, atbalstītāji – Vivacolor, Saint-Gobain, Bauroc, Mitek Baltic, S.B.C., Mapei, EJOT, CMB, IIZI, PERI, InfoEra Latvia, Promat. Informatīvie atbalstītāji: žurnāls Būvinženieris, LETA, TVNET, Nozare.lv, City24, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, buvbaze.lv.