Sekmējot drošību Talsu novadā, pērn uzstādītas jaunas videonovērošanas kameras

11. janvāris 2021

Lai uzlabotu iedzīvotāju drošību un sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, Talsu  novada pašvaldības policisti ciešā sadarbībā ar Valsts policiju aizvien aktīvāk darbā izmanto modernās tehnoloģijas – videonovērošanas kameras, kas izvietotas ne tikai Talsu pilsētā, bet arī citviet novadā. Gadu gaitā novērošanas kameru tīkls ir audzis, un pērn Talsu novadā sabiedriskās vietās tika izvietotas 19 jaunas videonovērošanas kameras.

Videonovērošanas kameras un jaunākās videoierakstu programmatūras uzlabo un veicina efektīvāku sabiedriskās drošības aizsardzību. Šobrīd sabiedrisko kārtību un drošību pilsētas vidē un novadā kopumā uzrauga 194 videonovērošanas kameras. No tām 19 tika ierīkotas pagājušā gadā. Tās izvietotas aktuālajās cilvēku pulcēšanās vietās, īpaši uzmanību pievēršot visaktīvākajām likumpārkāpumu zonām, piemēram, atpūtas vietām, izglītības iestādēm, rotaļlaukumiem, kā arī bīstamām satiksmes vietām. Tāpat iedzīvotāji nereti saskaras ar situāciju, kad pie mājām izvietotos atkritumu konteinerus piepilda citu iedzīvotāju atkritumi. Sabiedriskās kārtības pārkāpumu un noziedzīgu nodarījumu atklāšana ir pietiekami liela, tāpēc videonovērošanas sistēma ir lielisks darba instruments mūsu kārtības sargiem.

Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Grīnvalds stāsta, ka videonovērošanas kameras palīdz cīņā ar pretlikumīgām darbībām un to skaita palielināšana sekmē drošības uzlabošanu. Mazsvarīgi nav, ka kameras disciplinē iedzīvotājus, un potenciālais noziedznieks, zinot, ka darbojas novērošanas kamera, nesaņemsies uz noziedzīgu rīcību.

Kopš pērnā gada novembra Balgales pagasta pārvalde papildināja savu teritoriju ar vienu jaunu videokameru, kas pēc iedzīvotāju ierosinājuma tika uzstādīta pie atkritumu konteineriem. Par tikpat vērtīgu teritorijas uzraugu kalpo jaunas un modernas digitālās videonovērošanas kameras arī Sabilē, kopumā 2020. gadā uzstādot astoņas kameras četrās dažādās vietās. Tāpat Spārē, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un fiksētu negodprātīgos, pie ārsta prakses ēkas pagājušajā gadā izvietotas trīs videokameras. Savukārt šī paša izvirzītā mērķa – ielu noziedzības, kā arī citu likumpārkāpumu skaita dinamikas samazināšanai, Talsu pilsēta pērn ir papildinājusi savu teritoriju ar septiņām jaunām videonovērošanas kamerām. Talsos kameras tika izvietotas sadzīves atkritumu šķirošanas punktos, pie Zvaigžņu ielas gājēju celiņa, kas ved uz pilsētas bērnu rotaļu laukumu, kā arī Talsu skeitparkā. Visas kameras ir pieslēgtas kopējam Talsu novada pašvaldības policijas tīklam.

Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks M. Grīnvalds skaidro, ka videonovērošanas kameras policijas darbiniekiem ļauj veikt mērķtiecīgāku un efektīvāku patrulēšanu, operatīvi reaģējot un iekļaujot ikdienas maršrutos vietas, kur kameras ir fiksējušas neatļautas vai aizdomīgas darbības. Talsu novadā katru gadu videonovērošanas tīklu papildina jaunas kameras, kas paver daudz plašākas iespējas pārkāpumu fiksēšanai, novēršanai un ļauj vēl efektīvāk reaģēt iedzīvotāju drošību apdraudošās situācijās.

“Attīstoties modernajām tehnoloģijām, kvalitatīvākas kļūst arī videonovērošanas kameras, piemēram, tās sniedz skaidru, augstas kvalitātes krāsainu attēlu naktī un citas vājas gaismas apstākļos, tāpat izmantojam transportlīdzekļu numuru zīmju atpazīšanas kameras. Šīs tehnoloģijas ļauj efektīvi cīnīties ar zādzībām un pārkāpumiem,” stāsta Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks.

Videonovērošanas tīkla paplašināšanā tika ieguldīti gandrīz 9030 eiro.

Renāte Freiberga