Sniegi snieg un puteņo – par ielu un ceļu uzturēšanu ziemas periodā Talsu novadā

Laikā, kad ziema sagaidīta visā tās krāšņumā, aktualizējies jautājums par ielu un ceļu tīrīšanu pilsētā un novadā. Talsu nodaļas VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziņo, ka aktīvi tīra piesnigušos ceļus un autoceļi tiek uzturēti  atbilstoši katram ceļa posmam piešķirtajai klasei.

Atbilstoši meteorologu prognozēm, šonedēļ valstī ir sagaidāmi mainīgi laika apstākļi – ilgstoša snigšana, putenis, vējš, līdz ar to autovadītājiem ir jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem. Biežās laika apstākļu maiņas dēļ ceļu tīrīšana, iespējams, netiek pamanīta, taču ceļi tiek regulāri tīrīti no sniega un apstrādāti ar pretapledojuma materiāliem atbilstoši prasībām valsts autoceļu uzturēšanai ziemā.

Braukšanas apstākļi dažādās ceļu uzturēšanas klasēs var atšķirties, jo ceļi tiek uzturēti prioritārā secībā. Ziemas uzturēšanas klases tiek piešķirtas ņemot vērā autoceļa satiksmes intensitāti un autoceļu segumu – asfalta vai grants segums.

Valsts autoceļiem ziemas sezonā tiek noteiktas piecas uzturēšanas klases – A, A1, B, C un D. Pieļaujamais sniega biezums uz valsts galveno un reģionālo autoceļu brauktuvēm mainīgos laika apstākļos, proti, A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem, var būt seši centimetri, atsevišķās vietās puteņa laikā sniega sanesuma biezums pieļaujams līdz pat 12 centimetriem. Talsu nodaļas “Latvijas autoceļu uzturētājs” Andris Kondrāts vēsta, ka uzņēmums ir gatavs iespēju robežās maksimāli ātri reaģēt, lai brauktuves attīrītu no sniega un nodrošinātu autoceļu caurbraucamību un satiksmes kustību.

Izolēšanās un attālinātā strādāšana no mājām sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu, iespējams, ir iemesls tam, ka šobrīd satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem ir mazāka kā parasti. “Ja brauktuve netiek intensīvi izmantota, tad nokaisītā sāls neiedarbojas kā cerēts. Jāņem vērā, ka mitrās sāls un smilts-sāls maisījumu tehnoloģijas negarantē vasaras sezonai pielīdzināmus braukšanas apstākļus. Autoceļa brauktuve joprojām var būt slidena, kā arī apledojums var veidoties atkārtoti gaisa temperatūras, mitruma un citu laika apstākļu ietekmē,” atgādina A. Kondrāts.

“Latvijas autoceļu uzturētāja” pārstāvis atgādina, ka ceļu lietotāji ir aicināti ziņot par novēroto bīstamību satiksmes drošībai, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts informatīvo tālruni 80005555.

Renāte Freiberga