Svētku pasākumi Talsu novadā notiks citādi

Novembris ir Lāčplēša dienas un Latvijas dzimšanas dienas mēnesis. Tajā ik gadu tiek organizēti gan lāpu gājieni, gan svētku koncerti, lai iedzīvotājiem radītu īpašu noskaņu un kopā būšanas sajūtu. Šajā gadā gaidāmas izmaiņas ierastajā pasākumu kārtībā, lai nodrošinātu valstī noteiktās drošības prasības.

Ik gadu Talsu novadā tiek organizēti svinīgi lāpu gājieni par godu Lāčplēša dienai. Īpaši apmeklēts vienmēr ir Lāčplēša dienas lāpu gājiens Talsos. Šajā gadā nav paredzēts kopējs gājiens, tomēr ikviens novada iedzīvotājs ir aicināts 11. novembrī pie pieminekļa “Koklētājs” novietot aizdegtu svecīti. Tāpat Talsu novada pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju aizdegtu svecīti ievietot namu logos, lai tā godinātu Lāčplēša dienas varoņus.

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svētku pasākumos tradicionāli tiek pasniegti pašvaldības apbalvojumi: “Talsu novada Izcilības balva”, “Talsu novada Atzinības balva” un “Talsu novada Goda balva”. Arī šajā gadā novada apbalvojumi tiks pasniegti cilvēkiem, kuri snieguši būtisku ieguldījumu Talsu novada attīstības un atpazīstamības veicināšanā.

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svētku pasākumi Talsu novadā tiks organizēti, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 izplatības ierobežojošos noteikumus. Lai tos ievērotu, pasākumu formātā paredzētas izmaiņas. Tā kā svinīgo pasākumu norise lielākoties būs plānota iekštelpās, tad iedzīvotājiem jārēķinās ar ierobežotu vietu skaitu. Katrs pasākuma rīkotājs ir tiesīgs noteikt atbilstošāko kārtību, kā organizēt pasākumu apmeklētāju plūsmu, ievērojot valstī noteiktos drošības nosacījumus. Piemēram, pasākumi var tikt organizēti ar ielūgumiem, var būt nodrošināta iespēja iepriekš pieteikties ieejas kartēm, tomēr apmeklētājiem jārēķinās, ka pasākumus varēs apmeklēt, obligāti nēsājot sejas aizsargmasku.

18. novembrī 17.00 Talsu novada pašvaldības administratīvā centra lielajā zālē tiks pasniegti novada augstākie apbalvojumi – “Talsu novada Izcilības balva” un “Talsu novada Atzinības balva”. Šajā pasākumā apmeklētāji būs aicināti tikai ar ielūgumiem, lai nodrošinātu pieļaujamo apmeklētāju skaitu un būs ievēroti arī pārējie drošības nosacījumi. Lai šo pasākumu nodrošinātu pieejamu arī citiem novada iedzīvotājiem, Talsu novada pašvaldības youtube kanālā būs iespēja sekot līdzi apbalvošanas ceremonijai tiešraidē.

Šajā gadā Talsu pilsētā nenotiks jau par tradīciju kļuvušais brīvdabas koncerts un uguņošana, tomēr iedzīvotājiem svētku izjūta tiks radīta citādi. Šajā gadā Latvijas dzimšanas dienas svinībās paredzēta multimediāla pastaiga “Talsi (at)spīd Latvijā”.

Informācijai par gaidāmajiem kultūras pasākumiem Talsu novadā, sekojiet līdzi aktualitātēm un kultūras notikumu kalendāram Talsu novada pašvaldības tīmekļvietnē www.talsunovads.lv!