Rotāsim svētku egli kopā

Šogad Talsu pilsētas lielā Ziemassvētku egle būs unikāla un neatkārtojama, tā būs savējā, jo to veidosim mēs paši – talsinieki, skolu un iestāžu kolektīvi – izrotājot katrs pa vienam egles rotājumam.

Galvenais elements svētku eglē būs cimdiņi. Cimdiņš kā siltuma un mīļuma simbols. Cimdiņš kā mūsu kultūras nesējs. Cimdiņš kā simbols mūsu katra paša mājām, kur vienmēr var patverties, saņemt atbalstu un smelties spēku. Turklāt cimdiņā vietas pietiek visam un visiem. Gluži kā bērnības pasakā…

“Cimdiņi parasti ir tik rakstaini un tik vienreizēji, ka otru līdzīgu neatrast. Tie ir tādi paši kā mēs. Turklāt cimdiņš ne tikai sasilda, bet izdaiļo tā nēsātāju, tāpēc arī egles rotājumi šogad veltīti šai tēmai” stāsta idejas autore, Talsu novada pašvaldības vides dizainere Ildze Ose, turpinot “Šobrīd vairāk nekā jebkad iepriekš pirmssvētku laikā gribam sajust viens otra atbalstu, sirsnību un iedrošinājumu. Šis būs veids, kā būt kopā gan domās, gan darbos un tomēr visiem būt drošībā.”

Ikviens, kurš vēlas pielikt roku, lai Ziemassvētku egle taptu krāšņāka, Talsu Tautas namā var saņemt rotāšanai vienu cimdiņu (to skaits ir ierobežots!). To mājas apstākļos var apgleznot un izrotāt, kā sirdij tīk.

Darbu noformēšanā aicinām izmantot ūdensizturīgas krāsas, piemēram, akrila, lai tie spētu izturēt mainīgos laikapstākļus un pēc iespējas ilgāk greznotu Ziemassvētku egles zarus.

Gatavus cimdiņus gaidīsim atpakaļ Talsu Tautas namā līdz 25. novembrim, lai jau 28. novembrī rotātu Talsu pilsētas galveno Ziemassvētku egli.

Radīsim svētku sajūtu kopā!