Atjauno pašvaldības autoparku

Talsu novada pašvaldība šajā gadā atjaunojusi autoparku, līzingā iegādājoties astoņus jaunus transporta līdzekļus.

Automašīnas – viens operatīvais transporta līdzeklis “VW Caddy”, trīs vieglās pasažieru automašīnas “KIA Sportage” un četras vieglās pasažieru automašīnas “Peugeot Rifter” – iegādātas Talsu novada pašvaldības darba izpildes nodrošināšanai. Viena automašīna paredzēta Pašvaldības policijas funkciju izpildei, divas automašīnas nodotas Komunālās nodaļas lietošanā, viena automašīna paredzēta Būvvaldei, Talsu pilsētas pārvaldei un Informācijas un tehnoloģiju nodaļai, kā arī viena automašīna ir paredzēta Talsu novada pašvaldības vadībai.

Astoņu automašīnu noma 60 mēnešu periodā pašvaldībai izmaksās 134 411 eiro (bez PVN). Pēc iepirkumu konkursu noslēgšanās līgumu slēgšanas un piegādes tiesības ir piešķirtas SIA “Pilna servisa līzings” un SIA “LM Auto”.

Komunālās nodaļas Transporta daļas vadītājs Normunds Strēlnieks informēja, ka šajā gadā vairs nav plānota jaunu autotransporta vienību iegāde. Paredzēta esošo transporta līdzekļu tehniskā stāvokļa uzlabošana un uzturēšana. “Talsu novada pašvaldības rīcībā esošie autobusi un lielākā daļa vieglo automašīnu ir desmit un vairāk gadus vecas, to uzturēšana atbilstošā tehniskā stāvoklī prasa lielus finanšu līdzekļus, tādējādi pašvaldība iespēju robežās pakāpeniski plāno visa autoparka atjaunošanu, izvēloties uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksu ziņā ekonomiskas, kā arī vides un ekoloģijas prasībām atbilstošas automašīnas. Katru gadu tiek pārskatīts un izvērtēts pašvaldības autoparka noslogojums, kā arī pieņemti iespējami efektīvākie risinājumi autotransporta finanšu izmaksu optimizācijas nolūkā. Patlaban viss pašvaldības autotransports ir tehniski labā kārtībā, atbilstošs Ceļu satiksmes drošības direkcijas tehnisko pārbaužu prasībām,” sacīja N. Strēlnieks.

Nākamajā gadā Pašvaldība plāno nomainīt vēl četras automašīnas.

Inita Fedko