Ierīkos bērnu rotaļu laukumu Sabilē

Līdz šim Sabile ir vienīgā pilsēta Talsu novadā, kur tās mazākajiem iedzīvotājiem nav bijusi iespēja brīvo laiku pavadīt bērnu rotaļu laukumā. Drīzumā, sola Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs, tas tiks labots un pilsētā, pie Rambulītes upes, līdz šī gada beigām tiks ierīkots rotaļu laukums.

Z. Brunavs stāsta, ka nepieciešamība pēc bērnu rotaļu laukuma Sabilē ir bijusi jau daudzus gadus. Pārvalde ir piedalījusies dažādos “Leader” projektos, lai piesaistītu nepieciešamo finansējumu, bet tas nav izdevies. Tomēr, lai vietējos iedzīvotājus neatstātu bez rotaļu laukuma, tagad tā ierīkošanai ir pieņemts lēmums finansējumu piešķirt no pārvaldes nekustamās mantas atsavināšanas līdzekļiem. “Šo finansējumu esam krājuši vairākus gadus – mērķtiecīgi, zinot, ko gribam,” sacīja Z. Brunavs.
Bērnu rotaļu laukuma “Rambulīte” labiekārtošanai tiks izlietoti 29 405,59 eiro.

“Esam pārdomājuši nepieciešamā aprīkojuma izvēli, lai tas atbilstu dažādu vecumu bērnu interesēm, gan mazāko, gan lielāko vajadzībām,” teica Z. Brunavs. Rotaļu laukuma iekārtas būs paredzētas bērniem vecumā no diviem līdz 14 gadiem. Lai pēc iespējas vairāk finansējuma paliktu tieši rotaļu laukuma iekārtu iegādei, labiekārtošanu nodrošinās Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvalde paši saviem spēkiem.

Teritorija Lāčplēša un Brīvības ielas krustojumā pie Rambulītes upes sadalīsies divos bērnu laukumos: bērniem līdz sešu gadu vecumam un bērniem no piecu gadu vecuma. Rotaļu laukuma teritorija būs aprīkota ar dažāda veida un dažādiem vecumiem domātām šūpolēm, rotaļu kompleksiem ar slidkalniņiem, batutu, līdzsvara dēli uz atsperēm, smilšu kasti ar mājiņu, mantu kasti jeb galdiņu, aizsargtīklu. Iekārtu krāsās ir izmantotas dominējošās Sabiles pilsētas ģerboņa krāsas – dzeltena un violeta, papildu neitrālas krāsas – pelēka un koka krāsa. Visas rotaļu iekārtas un elementus paredzēts izgatavot no kvalitatīviem, veselībai un videi draudzīgiem un sertificētiem materiāliem, kuri atbilst iekārtu drošības standartiem.

Bērnu laukumu paredzēts izveidot vēl šajā gadā.

Inita Fedko