Dzīvnieku patversme “Ausma” dod patvērumu bezsaimnieku dzīvniekiem

11. decembris 2020

Talsu novada pašvaldība 2017. gadā pārņēma apsaimniekošanā dzīvnieku patversmi “Ausma”. Šobrīd te mīt ap 80 dzīvnieku, kas ilgojas pēc uzticama saimnieka un siltām mājām. Ik gadu pašvaldība iegulda finansējumu patversmes teritorijas un ēku labiekārtošanā, lai dzīvniekiem šajā vietā būtu piemēroti apstākļi.

Bezsaimnieka suņu un kaķu uzturēšanu pēc pakalpojuma līguma noslēgšanas šajā iestādē nodrošina SIA “Janvāri”.

Decembrī patversmē savas pagaidu mājas raduši 60 kaķi un 22 suņi. Par viņu labklājību gādā četras dzīvnieku kopējas, kuras dzīvniekus ne tikai pabaro, aprūpē, bet arī ik dienu paglauda un apmīļo. Katram dzīvnieks, kas nonācis patversmē, arī ir savs dzīvesstāsts.

Suņiem nonākot patversmē, sākumā tiek pārbaudīts vai tie ir čipoti. Tas ir būtiski, lai noskaidrotu, vai dzīvniekam ir saimnieks. Ja tas nav izdarīts, tad patversmē tiek nodrošināta suņu čipošana un reģistrēšana, kā arī tiek sagatavota dzīvnieka pase.

Lai dzīvnieku patversmes darbs būtu veiksmīgs un apstākļi būtu piemēroti, katru gadu tiek ieguldīti finanšu līdzekļi tās tehniskajā uzturēšanā. No 2017. gada ir nosiltinātas kaķu mājas sienas un grīdas, izbūvēti voljēri, divas suņu novietnes ar betonētām grīdām un būdām, atjaunots jumts un ārējais žogs.

Talsu novada pašvaldība arī nākamgad turpinās uzlabošanas darbus dzīvnieku patversmē “Ausma”. Nākamajā gadā tiek plānots uzlabot ārējā žoga izskatu, to nokrāsojot, suņu voljēru jumta otrās puses nomaiņa un dzīvnieku patversmes suņu pastaigu laukuma žoga remonts.

SIA “Janvāri” īpašniece Ieva Bērziņa atzīst, ka dzīvnieki patversmē nonāk pa dažādiem ceļiem, tomēr lielākoties tā ir cilvēku bezatbildība, kas tos te atved. Reizēm dzīvnieki tiek atstāti pie patversmes žoga, citreiz tos atved paši saimnieki, kuri vairs nevēlas rūpēties par mājdzīvnieku. SIA “Janvāri” un Talsu novada pašvaldības Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas darbinieki kopīgiem spēkiem meklē iespēju dzīvniekiem dot pašu svarīgāko – jaunus saimniekus un mājas.

Ja vēlies kādam sniegt savu sirds siltumu un rūpes, tad apmeklē dzīvnieku patversmi “Ausma” – te gaida!