Sabiedrības līdzdalība

Līdz 10. maijam ir iespēja pieteikties Talsu novada pašvaldības projektu konkursā, lai saņemtu līdzfinansējumu valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijās esošo vēsturisko ēku restaurācijai un konservācijai. 26. aprīlī 16.00 tiešsaistē (Zoom platformā) notiks informatīvs seminārs, lai iedzīvotājiem būtu iespēja saņemt atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem.

Informatīvā tikšanās notiks tiešsaistē, lai nodrošinātu iespēju tajā piedalīties plašākam iedzīvotāju lokam (piekļuves informācija sapulcei Zoom: meeting ID: 897 0842 9312; passcode: 679752).

Talsu novada pašvaldības līdzfinansējumu var saņemt valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu „Talsu pilsētas vēsturiskais centrs”, „Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs”, „Valdemārpils pilsētas vēsturiskais centrs”, Košraga un Sīkraga ciemu pilsētbūvniecības pieminekļu vēsturisko ēku restaurācijai un konservācijai, kas ir pieejamas sabiedrības apskatei īpašnieka (valdītāja) noteiktajā kārtībā.

Projektu pieteikumus līdz 10. maijam var iesniegt fiziskas vai juridiskas personas (izņemot publisko tiesību juridiskās personas vai atvasinātas publiskas personas), kuras ir objekta īpašnieks un pilnībā nokārtojis saistības ar pašvaldību.

Iesniegšanas kārtība

Elektroniski parakstītu projekta pieteikumu ar pielikumiem nosūta uz elektroniskā pasta adresi pasts@talsi.lv ar norādi „Projekta pieteikums līdzfinansējuma saņemšanai”, nosūta uz Talsu novada pašvaldības e-adresi vai iesniedz papīra formā Pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Kareivju ielā 7, Talsos.

Līdzfinansējumu piešķirs, konkursa kārtībā izvērtējot projektu pieteikumus saskaņā ar administratīvajiem kritērijiem un kvalitatīvajiem rādītājiem. Līdzfinansējums tiks piešķirts 30 līdz 60 procentu apmērā no objekta vai tā daļas nepieciešamās kopējās tāmes, bet ne vairāk kā 10000 eiro viena konkursa projekta īstenošanai.

Komisijas apstiprinātā līdzfinansējuma summa līdzfinansējuma saņēmējam tiks ieskaitīta pēc izstrādātā konkursa projekta īstenošanas, kad objekts būs pieņemts ekspluatācijā un būs iesniegti maksājumus apliecinoši dokumenti.

Papildu informāciju par projektu konkursu var saņemt arī personīgi, vēršoties pašvaldības Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļā Talsu administratīvā centra 1. korpusā, 4. stāvā, iepriekš piezvanot (tālrunis +371 29135157) vai sazinoties e-pastā (jolanta.skujeniece@talsi.lv).