Lai uzplaukst ābeļziedu stars Talsos!

19. aprīlis 2021

Ja vēlies Lielās talkas dienā 24. aprīlī vērst košāku Talsu pilsētu, tad piesakies individuālajai ābeļziedu stara veidošanai Saules ielā! Jau pagājušajā gadā iesākām ābeļziedu stara veidošanu Saules ielā Talsos, un šogad turpināsim to paplašināt, iekopjot dekoratīvo ābeļu stādījumu Saules ielas ieplakā.

24. aprīlī Saules ielā tiks stādītas vairāku šķirņu dekoratīvās ābeles – „Malus ‘Makamik’”, „Malus ‘Rudolph’”, „Malus purpurea ‘Red Sentinel’”, „Malus purpurea ‘Red Silver”, „Malus X purpurea ‘Royalty” – kas pēcāk priecēs pilsētas iedzīvotājus un viesus ar baltiem, rozā, tumši rozā un rubīnsarkaniem ziediem. Līdztekus ābeļu stādiem, te savu vietu radīs arī pieci ievu stādi.

Talsu novada pašvaldība, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, aicina pieteikties individuālai dekoratīvo ābeļu stādīšanai 24. aprīlī no 9.00 līdz 18.00.

Vēl ir iespēja kļūt par daļu no ābeļziedu stara un pieteikties stādīšanai, zvanot pa tālruni 26663732 (Inita) vai rakstot e-pastā info@talsi.lv, norādot savu vārdu un uzvārdu, kontaktinformāciju un mājsaimniecības locekļu skaitu, kas vēlas piedalīties.

Šī iespēja pieejama gan individuāli, gan ģimenēm. Viena kociņa iestādīšanai maksimāli atvēlētais laiks ir 30 minūtes, un vienā stādīšanas laikā piedalās divas mājsaimniecības, nodrošinot nepieciešamo distanci. Talkas dalībniekam jāierodas precīzi noteiktajā laikā, lai neveidotos neatļauta pulcēšanās, kā arī bez Covid-19 raksturīgiem saslimšanas simptomiem. Dalībnieka pienākums ir atteikties no koka stādīšanas, ja ir saslimšanas simptomi un informēt par savu neierašanos. Talkas laikā tiek pareizi lietotas sejas maskas un tiek ievērota distance.

Dalībnieku pienākums ir stingri ievērot kārtību, kādā tiek organizēta koku stādīšana, un pēc koku stādīšanas neuzkavēties stādīšanas teritorijā vai ap to.

Inita Fedko