Sociālā aizsardzība

Talsu novada pašvaldība vairākus gadus iegulda finansējumu vides pieejamības nodrošināšanā. Lai arī ik gadu atvēlētais finansējums nav pietiekams visu nepilnību novēršanai, tomēr pakāpeniski vides pieejamība novadā tiek uzlabota.

Lai noteiktu attiecīgajā gadā veicamos vides pieejamības darbus, Talsu novada pašvaldības speciālisti sazinās ar pilsētu un pagastu pārvaldēm. Pēc iesniegto darbu tāmēm tiek noteiktas prioritātes. Šajā gadā vides pieejamības aktivitātēm budžetā paredzēti 10 000 eiro.

Pagājušajā gadā vides pieejamība uzlabota Laidzes, Strazdes, Lībagu, Īves pagastā un Valdemārpilī, ieguldot 6110 eiro.

Lībagu pagastā nomainītas durvis pēc atbilstošiem izmēriem Lībagu pagasta pārvaldes ēkā. Tajā papildu pagasta pārvaldei atrodas arī citi iedzīvotājiem svarīgi pakalpojumu saņemšanas punkti, piemēram, ģimenes ārsta prakse, bibliotēka. Savukārt pirmsskolas izglītības iestādes „Papardīte” Laidzes pagastā vārtiem izgatavotas margas, bet pie Īves pagasta pārvaldes ēkas bruģēts laukums un izbūvētas vides pieejamības nodrošināšanai atbilstošas kāpnes.

Strazdes pagastā izbūvēta piekļuve sabiedriskā transporta pieturai Strazdes centrā, bet Sasmakas ezera pludmalē nomainītas norobežojošās apmales uz zemajām apmalēm un izveidota atbilstoša nobrauktuve.