Likvidē Strazdes bērnunamu

Tā kā Strazdes bērnunamā, īstenojot valsts kopējo nostāju par bērnu dzīvošanu ģimeniskā vidē, ne institūcijās, vairs netiek ievietoti jauni iemītnieki, tad līdz 20. septembrim to pametīs pēdējais bērns. Talsu novada dome šī iemesla dēļ nolēmusi iestādi likvidēt.  

Augusta sākumā Strazdes bērnunamā dzīvoja trīs bērni, no kuriem divi septembrī dosies uz citām institūcijām, bet viens jaunietis, kurš sasniedzis pilngadību, gaida Dzīvokļu komisijas lēmumu par dzīvesvietas piešķiršanu.

Tā kā iestādē vairs bērni netiek ievietoti, tad Talsu novada dome ir nolēmusi Strazdes bērnunamu likvidēt. Tas attiecas arī uz šajā iestādē esošajām struktūrvienībām: krīzes istabas un jauniešu mājas pakalpojumu, kas arī turpmāk vairs netiks nodrošināts.

“Mūsu mērķis nav bērnunami, mūsu mērķis ir bērni, kuri aug ģimenēs,” Talsu novada pārliecību atklāja Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols.

Paredzēts, ka 2020. gada rudenī Strazdes bērnunama ēkā tiks uzsākta Atelpas brīža un specializēto darbnīcu nodrošināšana deinstitucionalizācijas projektā. Līdz tam laikam par ēkas uzturēšanu rūpēsies Strazdes pagasta pārvalde.

 

Inita Fedko