Nodrošina pārtikas pakas skolēniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm

Talsu novada pašvaldība attālināto mācību laikā reizi mēnesī nodrošina pārtikas pakas izglītojamajiem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm. Tās iegādātas, izmantojot valsts budžeta piešķirto dotāciju, bet ģimenēm nogādātas, izmantojot pašvaldības resursus.

Laikā, kad valstī noteikta ārkārtējā situācija un mācību process notiek attālināti, valsts budžeta aprīļa dotāciju izglītojamo brīvpusdienām var izlietot atbalsta nodrošināšanai novadā deklarētajiem skolēniem no 1. līdz 9. klasei, kuri ir no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

Talsu novada pašvaldība izvērtējusi, ka patlaban piemērotākais atbalsta veids ir specializētu pārtikas paku iegāde 25 eiro vērtībā un to nogādāšana bērniem. Atbalsts tiks nodrošināts vairāk nekā 450 ģimeņu bērniem.

Par šo atbalsta veida piešķiršanu arī Upesgrīvas pamatskolas skolēniem lems 30. aprīļa Talsu novada domes sēdē.

Ja iedzīvotājs šaubās, vai viņa dati ir Sociālā dienesta rīcībā, tad jāraksta iesniegums brīvā formā, norādot vārdu un uzvārdu, personas kodu, telefona numuru un bērna, kurš ir vecuma grupā no 1. līdz 9. klasei, vārdu un uzvārdu. Iesniegums ir jāparaksta, jāieskenē un jāatsūta pa e-pastu uz adresi: socialais.dienests@talsi.lv. Drukātā formā iesniegumi pieejami pilsētu un pagastu pārvaldēs.

Pārtikas pakas sastāvā iekļauts daudzveidīgs produktu klāsts ar maksimāli ilgu izlietošanas termiņu, jo pārtikas paka paredzēta vienam mēnesim. Tajā iekļauts: saldās kukurūzas pārslas, ātri vārāmās rīsu pārslas, siers, žāvēto augļu un riekstu maisījums, žāvētas dzērvenes bez cukura, tēja, ogu dabīgais ievārījums, tomātu mērce, sausmaizītes, rapšu eļļa, liellopu gaļas konservi, manna, konservēti zirņi, pankūku milti, skābi kāposti, konservētas pupiņas, cepumi, makaroni, sviests, tumšā šokolāde.

Pārtikas pakas izglītojamajiem piegādā Talsu novada pašvaldības darbinieki, pirms tam ar ģimenēm sazinoties.

Inita Fedko