Vērtēs pretrunīgi izskanējušo informāciju par Talsu novada Bāriņtiesu

Laikrakstā “Latvijas Avīze”18. jūnija numurā publicēts Ilzes Kuzminas raksts “Bērni – vecāku un sistēmas salauztās rotaļlietas”. Tajā stāstīts par diviem bērniem, kuri šobrīd dzīvoja pie tēva Latvijā, bet pēc Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmuma nogādāti atpakaļ Anglijā, kur dzīvo viņu māte. 24. jūnijā Apvienotajā Karalistē notiks tiesas sēde, kurā lems par bērnu dzīvesvietas noteikšanu Latvijā vai Anglijā.

Publikācijā izskanējusi pretrunīga informācija par Talsu novada Bāriņtiesas darba un iesaistes kvalitāti šajā procesā. 19. jūnijā Talsu novada Bāriņtiesā ieradās bērnu tēvs ar ģimenes locekļiem, kuri pauda neizpratni par Bāriņtiesas darbu un pieprasīja paskaidrojumus par procesa gaitu.

Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Normunds Tropiņš informēja, ka šodien Bāriņtiesas darbiniekiem, kuri bija iesaistīti šajā lietā, tiks pieprasīti detalizēti paskaidrojumi par notikušo. Tūlīt pēc svētkiem tiks organizēta tikšanās ar Bāriņtiesas darbiniekiem, lai situāciju izvērtētu, un pēc paskaidrojumu un izvērtējuma saņemšanas, tiks lemts par tālāko Talsu novada pašvaldības rīcību.

Inita Fedko