Cross Country Stendē visātrākais Matīss Karro

27. jūnijā Stendes mototrasē notika Latvijas kausa pirmais posms Cross Country, kurā piedalījās vairāk nekā 100 braucēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un viens sportists no Francijas, aizvadot vienas no sezonas „viskarstākajām” sacensībām, kādas sportisti piedzīvojuši, jo termometra stabiņš bija sasniedzis teju +31 grādu. Kā ziņots Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ziņojumā, tad Stendē labots gandrīz 50 gadus vecs 27. jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords.

Solo klases pārstāvēja 85 dalībnieki, bet kvadraciklu klasēs par uzvarām cīnījās 26 motosportisti. Šoreiz sacensībās piedalījās arī sportisti, kas pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal atgriezušies trasē.

Solo klasēs absolūti ātrākais un E2/E3 apvienotās klases uzvarētājs ir motosportists „Stendē trase man bija zināma. Pagājušogad tur startēju pirmo reizi. Trase ir diezgan sarežģīta tādā ziņā, ka mežā ir saknes. Saulei spīdot, grūtāk tās redzēt, un var diezgan nepatīkami „uzrauties” uz tām. Savu uzdevumu veicu godam, bet diemžēl mani sīvākie konkurenti nebija ieradušies” gandarīts par pirmo posmu un uzvaru Stendē ir Matīss Karro.

Sacensību direktors Guntars Žigats („MK Stende”) atzīst, ka Latvjas kausa pirmajā posmā Cross Country veicās ļoti labi. “Esam priecīgi, ka pirmais posms norisinājās pie mums. Šoreiz jāatzīst, ka lielais karstums mums nebija labvēlīgs. Tas bija izaicinājums ne tikai mums kā sacensību organizatoriem, gatavojoties sacensībām, bet arī sportistiem braukšanas laikā. Pit-stopa apmeklējums bija biežāks kā jebkad, vien tādēļ, lai varētu liet sev ūdeni uz galvas un atveldzēties. Taču sacensību laikā neviens sportists nepārkarsa un pēc palīdzības pie neatliekamās medicīniskās palīdzības nevērsās.” stāsta G.Žigats. “Prieks par lielo kvadraciklu dalībnieku skaitu – 26, un absolūto iesācēju klases dalībnieku skaitu –11. Tas ir pozitīvs rādītājs, kas nozīmē, ka mums tomēr izdodas piesaistīt jaunus Cross Country braucējus. Paldies visiem tiesnešiem par darbu, kas šajā lielajā karstumā izturēja sacensības un nostrādāja perfekti!” tā Guntars Žigats.

Latvijas kausa pirmā posma uzvarētāju TOP 3

85 cm3 klasē
1. Gustavs Krasts

Absolūtais iesācējs klasē
1. Ingars Smaižis
2. Nauris Stalidzāns
3. Pēteris Kļaviņš

E1 klasē
1. Roberts Konrads
2. Edgars Rubenis
3. Allar Keerme

E2/E3 klasē
1. Matīss Karro
2. Gints Bērziņš
3. Timmo Mots

Enduro klasē
1. Riho Keerme
2. Mārtiņš Vinters
3. Ragnar Valdstein

Hobiju klasē
1. Gatis Megris
2. Ivo Ģermanis
3. Kārlis Reinfelds

Iesācēji (C) 2T klasē
1. Jānis Kuškulis
2. Andrejs Morozovs
3. Zigmārs Rocis

Iesācēji (C) 4T klasē
1. Jurģis Rietums
2. Kristaps Ūdris
3. Jānis Arbidāns

Juniors 14+ klasē
1. Miks Rasmanis
2. Markuss Daniels Jauntirāns
3. Dāvis Kampars

Open 1h klasē
1. Jānis Lubāns
2. Arvis Grāmatnieks
3. Juris Hmaruks

Seniors 40+ klasē
1. Inguss Bērziņš
2. Einārs Vinters
3. Joel Kelder

Veterāni 50+ klasē
1. Ivars Miķelsons
2. Toivo Nikopensius
3. Andris Kalniņš

ATV klasē
1. Taivo Kaarna
2. Hegri Sutt
3. Ainis Kļavenieks

Kvadri open klasē
1. Dāvis Ciršs
2. Aivis Graudiņš
3. Andris Ciršs

Klubu komandu ieskaitē 1.vietā ar iegūtiem 60 punktiem “Motosports RT” 1. komanda – Matīss Karro, Inguss Bērziņš, Gustavs Krasts un Markuss Jauntirāns. 2.vietā ar iegūtu 51 punktu “JVE Mototeam” – Mārtiņš Vinters, Einārs Vinters, Gints Bērziņš un Stefano Chiussi. 3.vietā ar 50 punktiem igauņu sportistu komanda “Johvi MK” – Allar Keerme, Riho Keerme, Rauno Voldek un Joel Kelder.
Kopā bija pieteikušās piecas komandas.

Visi sacensību rezultāti: https://www.lamsf.lv

Teksts: Luīze Vīksna
Foto: Kitija Kļaveniece Photography