„Talsu NSS/Krauzers” iekļūst labāko četriniekā

10. jūnijs 2021

Aizvadītajā nedēļā „Talsu NSS/Krauzers” florbolisti aizvadīja divas ceturtdaļfināla spēles pret „Ķekavas” komandu un sērijā līdz divām uzvarām bija pārāki ar 2 pret 1.

Pēc zaudējuma Talsos pirmajā spēlē, kur mūsējie pēc spēles izgājienos piekāpās „Ķekavai” ar 1:2, komandai priekšā bija uzdevums nedēļas laikā atrast pareizos līdzekļus, lai uzlauztu „Ķekavas” aizsardzību. Abu komandu otrajā tikšanās reizē Ķekavā spēles sākums nebūt neliecināja par progresu, un, lai arī tika samainīti spēlētāju virknējumi, akcentu liekot uz pirmo maiņu, ķekavnieku aizsardzību līdz pat otrā perioda beigām uzlauzt neizdevās. Turklāt ķekavnieku līderim Klāvam Jansonam izdevās gūt vārtus otrā perioda vidū, kad talsinieki spēlēja skaitliskajā vairākumā. Pretinieku vārtus otrā perioda izskaņā atslēdza Andrejs Šķerbergs ar 1:1. Divdesmit sekundes pirms otrā perioda beigām psiholoģiski svarīgus vārtus guva Andris Blumbahs, kurš spēlējot skaitliskajā mazākumā realizēja pretuzbrukumu ar skaistu metienu vārtu „devītniekā” – 2:1.

Trešā trešdaļa aizritēja ļoti veiksmīgā zīmē un līdz perioda vidum pēc Valtera Kalnieša, Marisa Šķubura un Andreja Šķerberga diviem vārtu guvumiem, tika panākts jau 6:1. Neliels atslābums iestājās arī talsinieku rindās, un pretinieks divus vārtus atguva, uz ko ātri reaģēja Mariss Šķuburs, gūstot savus otros vārtus un atjaunojot drošu pārsvaru 7:3. Perioda izskaņā pretinieks vēl vienu reizi realizēja skaitlisko vairākumu, bet „Talsu NSS/Krauzers” varēja līksmot par uzvaru un panākto izlīdzinājumu sērijā ar 7:4. Par spēles labāko spēlētāju mūsējo rindās tika atzīts Toms Bitmanis, kurš nopelnīja piecas rezultatīvas piespēles, lielisks sniegums arī Andrejam Šķerbergam, kurš guva savu pirmo „hattrick” jeb trīs vārtus virslīgā.

Viena diena tika veltīta atpūtai un snieguma analīzei, un Talsos tika aizvadīta sērijas trešā, izšķirošā spēle. Lai tiktu atslēgti pretinieku vārti, šoreiz ilgi nebija jāgaida. Jau spēles otrajā minūtē lielisku piespēli Emīlam Krūmiņam izdarīja Valters Kalnietis – 1:0. Kā auksta duša nāca tiesneša lēmums devītajā minūtē, kad Andris Blumbahs, skrienot gar vārtsargu, aizķēra to un saņēma sarkano kartīti, Andrim spēle bija beigusies, bet komandai piecu minūšu mazākums un trenerim jādomā, kā aizstāt pirmās maiņas aizsargu, kurš turklāt spēlē gan mazākumā, gan vairākumā. Komanda izmisumā nekrita, un Toms Bitmanis ar savu aktivitāti nopelnīja soda metienu uz pretinieku vārtiem, kuru steidza izmantot Artis Raitums – 2:0. Mirkli vēlāk Emīls Krūmiņš kā hokejā metas bumbiņas ceļā, lai bloķētu pretinieku metienu, bet tiesneši fiksē spēli guļus un piešķir Emīlam divu minūšu noraidījumu, Talsu komandai paliekot trijatā. Šis varēja kļūt par spēles lūzuma punktu, ja vien Klāva Araka pāri laukumam mesto bumbiņu pretinieku vārtos nebūtu triecis Valters Kalnietis, panākot 3:0. Perioda izskaņā par sevi atgādināja pretinieku un līgas rezultatīvākais spēlētājs Klāvs Jansons, izmantojot apjukumu mūsu aizsardzības rindās un tehniski apspēlējot Valteru Kasjaņenko ar 3:1. Otrajā periodā ritēja līdzīga cīņa, bet pārsvaru audzēja talsinieki, pa vieniem vārtiem gūstot Artim Raitumam un Tomam Bitmanim, kamēr pretinieku rindās precīzs metiens pēc standartsituācijas izspēles izdevās Ranātam Deginam. Trešais periods un līdz ar to mačs, un sērija pieder „Talsu NSS/Krauzers” florbolistiem, vēl pa vieniem vārtiem komandas kontam pieskaitīja Toms Bitmanis un Viesturs Mārtiņš Rubenis, pretinieks atbildēja ar vārtu guvumu vairākumā. Savukārt spēles izskaņā Klāvs Araks un Valters Kalnietis vēlreiz nodemonstrēja, ka prot spēlēt skaitliskajā mazākumā un guva vēl vienus vārtus – 8:3. Par spēles labāko spēlētāju tika atzīts Artis Raitums, kuram divi vārtu guvumi un rezultatīva piespēle, savukārt spēles rezultatīvākā spēlētāja gods tika Valteram Kalnietim ar 1+3.

Kā atzina pretinieku komandas līderis Klāvs Jansons, kā galvenais atslēgas spēlētājs mūsu rindās jāmin vārtsargs Valters Kasjaņenko, kurš aizvadītajās trīs spēlēs atvairīja 90,48% pretinieku metienu. Savukārt, no mūsu puses gribas uzteikt arī Tomu Bitmani, kurš šajā sērijā guva astoņus rezultativitātes punktus, neskatoties uz to, ka teju burtiski bija pielipis telefonam, jo kuru katru dienu gaidīja ģimenes pieaugums. Un, protams, gribas uzslavēt komandu un treneri, par to, ka spēja saņemties grūtos brīžos un ar katru spēli sniegumu tikai uzlabot.

19. un 20. jūnijā notiks medaļu cīņas Valmierā. Vispirms 19. jūnijā ap plkst. 15.00 tiks aizvadīta pusfināla spēle, kur „Talsu NSS/Krauzers” tiksies ar Cēsu „Lekrings”, bet svētdien atkarībā no sekmēm mūsējie aizvadīs spēli par zeltu vai bronzu. Sestdienas spēles tiks translētas Sportacentrs TV kanālā un floorballtvlv Youtube kanālā, savukārt svētdien – LTV7 kanālā.

Visu trīs spēļu video apskati:

Mārtiņš Maķevics,
Biedrības „Florbola kluba „Talsi””
valdes priekšsēdētājs