Iedzīvotāji aicināti ziedot asinis Donoru dienā Talsos

26. novembris 2021

Talsu novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) aicina visus, kuri ir veseli un var ziedot asinis, 1. decembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 uz Donoru dienu Talsos. Šoreiz asins nodošana notiks Talsu tautas nama lielajā zālē, Lielā ielā 19/21.

Ierodoties ziedot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, kā arī jāsagatavo bankas konta numurs, uz kuru pēc asins nodošanas tiks veikts pārskatījums. Ziedot asinis var cilvēki vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru svars nav mazāks par 50 kilogramiem. Būtiski, lai donors nebūtu nodevis asinis vismaz pēdējās deviņas nedēļas, kā arī gada laikā asins nodošanas reižu skaits nepārsniegtu četras reizes sievietēm un sešas reizes vīriešiem.

Asins ziedošanas dienā donoram ieteicams ieturēt vieglu ēdienreizi un uzņemt vismaz četras glāzes šķidruma. Pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu, kā arī treknus un asus ēdienus. Vismaz divas vai trīs stundas pirms asins nodošanas nedrīkst arī smēķēt – tas samazina skābekļa daudzumu asinīs.

Vairāk informācijas par asins ziedošanu: ŠEIT.

Donoru drošībai un ērtībai VADC aicina:

  • pirms ierašanās, donora anketuaizpildīt elektroniskā formā. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas. Izbraukumos donora anketas izdrukāšana netiek nodrošināta, jāierodas ar izdrukātu anketu. Gadījumā, ja nav iespējams to izdrukāt, anketa varēs aizpildīt arī uz vietas;
  • godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu;
  • šaubu gadījumā  par  veselības stāvokļa atbilstību, aicinām konsultēties ar VADC medicīnas personālu, zvanot uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003 (darba dienās no plkst. 08.30 līdz 17.00).

Vairāk informācijas saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem: ŠEIT.

Uzzini, vai vari ziedot asinis: ŠEIT. 

Renāte Freiberga