Uzņēmējdarbība

21. martā norisinājās kārtējā Uzņēmējdarbības atbalsta komisijas sēde, kurā tika izrunāti uzņēmējiem un pašvaldībai aktuālie jautājumi. Komisijas pārstāvjiem pievienojās arī Talsu novada pašvaldības vides speciālists meža jomā – Raivis Jekums, Attīstības un plānošanas nodaļas Plānošanas daļas vadītājs Lauris Laicāns un kartogrāfe Kristīne Garkalne.

Uzņēmējdarbības komisijas sēdes aktuālākais jautājums bija par pašvaldībai piederošajām meža platībām un to pašreizējo stāvokli. R. Jekums pastāstīja par pašreizējo situāciju Talsu novadā. Veicot mežu apsekošanu, speciālists izvērtējis apsekotos mežus, 2023. gadā plānojot veikt cirsmu dastošanu, stigošanu un to novērtēšanu astoņiem pašvaldībai piederošiem mežiem. Speciālists informēja, ka kopējā mežistrāde pašvaldībai piederošajos īpašumos šogad plānota 78 ha platībā, tāpat tiks apsvērta jaunaudžu izveide. Tā kā Talsu pašvaldībai ir ļoti daudz meža īpašumu, kam nav sakārtotas dokumentācijas un veiktas inventarizācijas, tad arī to ir paredzēts sākt šajā gadā.

Savukārt Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas plānošanas daļas vadītājs Lauris Laicāns komisiju iepazīstināja ar ikdienas darbiem un Ģeogrāfisko informācijas sistēmu, ar ko ikdienā strādā kartogrāfe. Šī sistēma nodrošina Talsu novada pašvaldību ar nepieciešamajām datu bāzēm un kartēm. Tāpat šajā sistēmā būs iespējams redzēt pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu, telpu un platību informāciju, kā arī reģistrētās ceļa zīmes, taču šobrīd pie šādu iespēju ieviešanas vēl tiek strādāts.

Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers komisijā aktualizēja jautājumu par to, kā panākt Talsu pilsētas nekopto ēku sakārtošanu. Komisija vienojās šo jautājumu izskatīt nākamajā komisijas tikšanās reizē, piesaistot attiecīgos pašvaldības speciālistus.

Nākamā komisijas sēde plānota 25. aprīlī 15.00 Talsu novada pašvaldības apspiežu zālē (2. stāvā).

Žanete Grīnberga,
Talsu novada pašvaldības uzņēmējdarbības koordinatore