Darbu sāk vakcinācijas kabinets Talsos

Pirmie vakcinācijas pret Covid-19 kabineti Latvijā sāka darboties pērnā gada 28. decembrī. No 13. janvāra vakcinācijas kabinets ir pieejams arī Talsos, SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiālē.

Janvāra sākumā Ventspilī vakcinēšanos veica SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiāles medicīnas darbinieki.

Šonedēļ darbu sācis vakcinācijas kabinets Talsos, un vakcinēšanai var pieteikties ikviens veselības aprūpes sistēmas darbinieks. Šajā nedēļā Talsu vakcinācijas kabinetā paredzēts izlietot 30 vakcīnas devas.

Lai nodrošinātu nepieciešamo vakcīnu skaitu, manipulācijai jāpiesakās iepriekš, sazinoties ar Talsu filiāles reģistratūru (no otrdienas līdz piektdienai laika posmā no 9.00 līdz 16.00).

Latvijā vakcinācijai izmanto Eiropas zāļu aģentūras un Eiropas Komisijas apstiprinātās vakcīnas, kas atbilst kvalitātes, drošuma un efektivitātes prasībām, “Pfizer-BioNTech” vakcīnu “Comirnaty” un “Moderna” ražoto vakcīnu.

Ņemot vērā vakcīnu pakāpenisko pieejamību visā Eiropas Savienībā, sākumā tiek vakcinētas visneaizsargātākās Latvijas iedzīvotāju grupas: veselības aprūpes darbinieki, ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti, seniori, personas ar invaliditāti mājas aprūpē un viņu aprūpētāji, valsts nozīmīgu funkciju veicēji, arī operatīvo dienestu darbinieki, epidemiologi, izglītības iestāžu darbinieki, personas ar hroniskām slimībām, nozaru prioritāro iestāžu darbinieki. Kopumā plānots sasniegt 82% vakcinācijas aptveri no kopējā iedzīvotāju skaita.

Inita Fedko