Dižmāras tirgus laikā varēja izmantot iespēju vakcinēties

20. augusts 2021

Daudzviet Latvijā vakcinācijas tempu palielināšanai tiek organizēta izbraukuma vakcinācija – arī Talsos Dižmāras tirgus laikā iedzīvotājiem bija iespēja Covid-19 vakcīnu saņemt.

Lai padarītu vakcināciju iedzīvotājiem vēl pieejamāku, jau tika vēstīts, ka talsenieki un pilsētas viesi tradicionālā Dižmāras tirgus laikā varēs vakcinēties pret Covid-19 bez iepriekšējas reģistrācijas, ievērojot dzīvās rindas principu.

Izbraukuma vakcinācijas punktā bija pieejama Pfizer/BioNTech ražotā Comirnaty vakcīna.

Vakcinācijas procesu pie Talsu tautas nama organizēja AS „Veselības centru apvienības” medicīnas darbinieki.

Pasākuma laikā vakcīnas devu kopumā saņēma 65 personas.

Veselības ministrijā uzsver – vakcinācija veido imunitāti pret Covid-19 slimību un pasargā no smagas slimības gaitas saslimšanas gadījumā. Pieredze citās valstīs, kur jau īstenota plaša sabiedrības vakcinācija, liecina, ka visas šobrīd Eiropas Savienībā reģistrētās vakcīnas uzrāda līdzvērtīgu efektivitāti, novēršot smagu Covid-19 slimības gaitu un hospitalizāciju.

Vakcinācijas pakalpojums Latvijā ir bezmaksas, ērts un iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties dažādu ražotāju vakcīnas. Vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, masu vakcinācijas centros, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros, izbraukuma vakcinācijas laikā gadatirgos, pilsētas svētkos.

Reģistrēties vakcinācijai iespējams manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989. Ja tehnisku iemeslu dēļ neizdodas reģistrēties vienotajā valsts sistēmā manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989, joprojām ir iespēja saņemt atbalstu zvanot uz Talsu filiāli pa tālruni 25667849, darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00.

Renāte Freiberga