Paplašināts iedzīvotāju loks, kas var saņemt balstvakcīnu

15. novembris 2021

Būtiski paplašināts to iedzīvotāju loks, kuri var saņemt balstvakcīnu pret Covid-19. Balstvakcinācijas programmas mērķis ir novērst hospitalizāciju, smagu saslimšanu un nāvi tajās sabiedrības grupās, kur uz pierādījumiem balstīti ir zināms, ka primārā imunizācija varētu vairs nenodrošināt optimālu imūno aizsardzību.

Lēmums par iedzīvotāju grupu paplašināšanu pieņemts saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām.

Kā ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs, šī iespēja tiek nodrošināta:

  • visiem iedzīvotājiem no 50 gadiem,
  • iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem, ja ir  hroniskas slimības
  • iedzīvotājiem strādā augsta riska profesijās un/vai ikdienā atrodas vidē, kurā ir ilgstoša saskarsme gan ar Covid-19  pacientiem, gan nevakcinētiem pret Covid-19 cilvēkiem un līdz ar to ir augsts profesionālais un lokāla uzliesmojuma risks.

 Kad rekomendēts veikt balstvakcināciju:

  1. Ja vakcinācija līdz šim veikta ar Pfizer (Comirnaty), Moderna (Spikevax), Astra Zeneca (Vaxzervia) –  balstvakcinācija veicama ne ātrāk kā 180 dienas pēc otrās devas saņemšanas;
  2. Ja vakcinācija līdz šim veikta ar Janssen vakcīnu – balstvakcinācija rekomendēta 8 nedēļas pēc devas saņemšanas.

Balstvakcinācijai tiek rekomendētas Spikevax vai Comirnaty vakcīnas, ir pieļaujama arī Vaxzevria kā trešā deva pēc pilna vakcinācijas kursa ar Vaxzevria vakcīnu.

Kā pieteikties balstvakcinācijai:

Iedzīvotāji aicināti pieteikties vienotajā valsts sistēmā manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, norādot sev vēlamo vakcinācijas vietu, kontakttālruni un/vai e-pastu saziņai. Speciālisti ar Jums sazināsies un informēs par tuvāko vietu un laiku, lai veiktu balstvakcināciju.

Ja tehnisku iemeslu dēļ neizdodas reģistrēties vienotajā valsts sistēmā manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989, iespējams pieteikties arī:

  • Ventspilī- zvanot uz Ventspils slimnīcu pa tālruni 26493408 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00;
  • Talsos – zvanot uz Talsu filiāli pa tālruni 25667849, darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00.