Talsu novadā skolēni mācības klātienē vēl neatsāks

No 22. februāra, ievērojot noteiktās epidemioloģiskās prasības, mācības klātienē vairākās pašvaldībās atsāks skolēni no 1. līdz 4. klasei. Talsu novadā mācību process joprojām notiks attālināti.

Valdība lēmusi par pakāpenisku klātienes mācību atsākšanu pašvaldībās, kur saslimšanas gadījumu skaits ar Covid-19 pēdējās 14 dienās uz 100 000 iedzīvotāju ir līdz 200. Talsu novadā 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju 20. februārī bija 303.

Ņemot vērā šo rādītāju,  no 22. februāra klātienes mācības var uzsākt 25 novados: Alsungā, Aucē, Cesvainē, Burtniekos, Dagdā, Durbē, Ērgļos, Krustpilī, Kuldīgā, Ķegumā, Mālpilī, Naukšēnos, Neretā, Pāvilostā, Pļaviņās, Rūjienā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Siguldā, Skrīveros, Skrundā, Tērvetē, Vecumniekos, Vecpiebalgā un  Mērsragā.

Turpmāk Slimību profilakses un kontroles centrs trešdienās apkopos datus un publicēs to pašvaldību sarakstu, kas atbilst drošas skolas kritērijiem.

Skolām, kurās tiek atsāktas klātienes mācības, ir jāievēro stingras epidemioloģiskās drošības prasības: skolēniem no 1. klases ir jālieto maskas, skolas nodrošina regulāru telpu vēdināšanu, distancēšanos mācību procesā, klašu nepārklāšanos starpbrīžos. Tāpat tiek veikti dezinfekcijas pasākumi, kā arī pēc Veselības inspekcijas izstrādāta algoritma izglītības iestādes klātienē nodarbinātajiem obligāti jāveic Covid-19 testēšana.

Pedagogi, kas ir paaugstināta riska grupā – ar hroniskām saslimšanām un seniori no 60 gadu vecuma – vienojoties ar izglītības iestādes vadītāju, var strādāt attālināti līdz brīdim, kamēr tiek uzsākta vakcinēšanās pret Covid-19.

Lēmumu par mācību uzsākšanu klātienē pieņem izglītības iestādes dibinātājs, informējot izglītības iestādes padomi, skolēnus un viņu vecākus, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju.

Ja mācību iestādē ir bērni, kas dzīvo citas pašvaldības teritorijā ar augstākiem saslimstības rādītājiem, skolas direktors konsultējas ar skolēnu vecākiem, izvērtē iespējamos riskus un lemj par iespējām mācīties klātienē katrā konkrētā gadījumā atsevišķi.