Vide

Gatavojoties Lielajai talkai, kas notiks sestdien, jau 19. aprīļa rītā darba duna valdīja teritorijā pie Vilkmuižas ezera un Talsu 2. vidusskolas apkārtnē, kur mācību iestādes 5.–8. klašu skolēni kopā ar pedagogiem uzsāka Lielās talkas aktivitātes, padarot vidi skaistāku, zaļāku un tīrāku. Ik pa laikam talkotājus pārsteidza laikapstākļi – lai gan spīdēja saule, pūta brāzmains vējš, bet gaisā virmoja kopības sajūta un tas nemazināja strādātprieku.

Rūpējoties par vides sakopšanu, kā vieni no pirmajiem Talsu pilsētā sāka talkot Talsu 2. vidusskolas skolēni, lai kopīgiem spēkiem ar klašu pedagogiem sagrābtu pērnā gada lapas pie Vilkmuižas ezera.

„Pirms talkas tika apzinātas vietas, kur sakopšana būtu vajadzīga visvairāk, un secinājām, ka talcinieku rokas nepieciešamas Vilkmuižas ezera parka teritorijā. Ik pavasari, tiklīdz ir nokusis sniegs un iesilis gaiss, lai būtu glītāks skats, ir svarīgi savākt pērnā gada lapas no celiņiem un zāles. Liels paldies ikvienam, kas iesaistījās vietas sakopšanā, un tas nav mazsvarīgi, jo fakts, ka jaunieši var ne tikai dot savu artavu pilsētas sakopšanā, bet arī izkustēties, aktīvi un lietderīgi pavadīt laiku, ir nenovērtējams atbalsts kopējās vides attīstībā, kas sniedz prieka un gandarījuma sajūtu. Mēs priecājamies par jebkuru izrādīto iniciatīvu un vēlmi sakopt mūsu pašvaldības teritoriju,” stāsta Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers, apliecinot, ka tradīcija ik pavasari sarīkot talku ir jāturpina arī citus gadus.

Talkā pie Vilkmuižas ezera piedalījās ap 200 skolēnu, taču, lai ērtāk būtu mobilizēties un savākt talcinieku grupas, talkošana notika vairākās plūsmās.

Talsu 2. vidusskola skolas teritorijas sakopšanas talku organizē katru gadu. Aktīvākie talcinieki esot gan mazāko klašu skolēni, gan darba nevairoties arī lielāko klašu bērni. Kā stāsta Talsu 2. vidusskolas pedagoģe Lolita Burdiņa, vienaudži labprāt iesaistās skolas un Talsu pilsētā esošās teritorijas uzkopšanā. „Daļai skolēnu talka, sakopjot kādu pilsētas stūrīti, kļuvusi jau par tradīciju – kāds tajā piedalās jau ne pirmo gadu vien, cits tai sagatavojies atbilstošāk, uzvelkot ērtus apavus, laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī paņemot līdzi darba cimdus, bet kādam šogad šī ir pirmā talkas pieredze un arī varbūt grābekli nācās turēt pirmo reizi mūžā.”

„Man patīk kopā pastrādāt, sapošot apkārtni pavasara cienīgai sagaidīšanai, lai būtu patīkami pastaigāties pašiem un arī tūristus būtu prieks uzņemt. Te rodas tāda kopības sajūta, pozitīvas emocijas un galu galā, kas ir ļoti svarīgi, šobrīd nav jābūt skolas solā un jāmācās, kas atsver visu,” smaidot pastāsta kāda Talsu 2. vidusskolas 7. klases skolniece.

Dalība talkā ir kas vairāk par sakopšanas darbiem – mainās arī cilvēka izpratne par to, cik svarīga ir tīra vide. Paldies visiem talkotājiem! Pateicoties jums, vide kļūst sakoptāka un skaistāka!

Talka