Atbalsts Ukrainai

Talsu novada pašvaldība lūdz ikvienu, kurš pie sevis uzņēmis no Ukrainas ieceļojošos cilvēkus, informēt par to Talsu novada pašvaldības policiju, zvanot uz diennakts dežūrtālruni 26132701.

Šobrīd publiskajā telpā parādās informācija par Talsu novada iedzīvotājiem, kuri uzņēmuši pie sevis bēgļus un lūdz palīdzību sabiedrībai nepieciešamo lietu sagādāšanā. Šādos gadījumos primāri jāsazinās ar Talsu novada pašvaldības policiju, kas veiks nepieciešamās darbības, tai skaitā arī informācijas nodošanu Valsts robežsardzei un nodrošinās saziņu par atbalsta nepieciešamību ar Talsu novada sociālo dienestu.

Šobrīd Talsu novadā valstī noteiktajā kārtībā nav ieceļojuši cilvēki no Ukrainas. Valstiskā līmenī ar pašvaldībām sazinās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kas koordinē Ukrainas cilvēku plūsmu.

Atgādinām, ka Talsu novada pašvaldība ir gatava ieceļojušajiem cilvēkiem no Ukrainas nodrošināt izmitināšanu un ēdināšanu, palīdzību dokumentu sakārtošanā, pirmsskolas izglītības iestāžu un pārējo izglītības iestāžu pakalpojumus, kā arī risināt citus jautājumus, kas saistīti ar ukraiņu uzturēšanos Latvijā, Talsu novadā.

Talsu novada pašvaldība nekavējoties vērsīsies pēc atbalsta pie iedzīvotājiem, ja Ukrainas bēgļiem būs nepieciešama cita veida palīdzība, kas nodrošināma ar sabiedrības iesaisti.

Ja vēlies materiāli atbalstīt Ukrainas karā cietušos, tad aicinām ziedot līdzekļus, izmantojot ziedot.lv platformu (ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203), tāpat iespējams ziedot, pazvanot uz organizācijas izveidoto labdarības tālruni +371 90006086 (maksa par zvanu ir 1,42 eiro, tai skaitā Lattelecom apkalpošanas maksa par katru zvanu 12,1%).

Lai gūtu pilnīgu informāciju, kāda palīdzība Latvijā ieceļojušajiem ukraiņiem ir nepieciešama, izmanto vienoto informatīvo tālruni „Palīdzība ukraiņiem Latvijā” +371 27380380 vai ieskaties tīmekļvietnē www.ukraine-latvia.com, kur rodamas gan atbildes, kā rīkoties dažādās situācijās, gan ir iespēja piedāvāt dažāda veida atbalstu.

Savukārt tīmekļvietnē paliec-majas.lv apkopota informācija par nepieciešamo humāno palīdzību, ko vari palīdzēt sagādāt.