Atbalsts Ukrainai
tiek parakstīts starptautiskās sadarbības līgums ar Čortkivas pilsētu Ukrainā

9. augustā Talsu novada pašvaldībā tika parakstīts starptautiskās sadarbības līgums ar Čortkivas pilsētu Ukrainā.

Sadarbības līgums noslēgts ar mērķi sniegt atbalstu ukraiņu draugiem, it īpaši bērniem: šobrīd 24 Čortkivas bērni vecumā no 12 līdz 15 gadiem piedalās biedrības „SK Lauciene” organizētajā nometnē Laucienē. Nometnē piedalās bērni, kuru tēti šobrīd atrodas Ukrainas kara aktīvajā zonā un aizstāv savu dzimteni. Nometnē bērni gan iepazīst Latvijas tradīcijas un kultūru, gan piedalās dažādās sportiskās un radošās aktivitātēs, kā arī dosies ekskursijā uz Ventspili un Rīgu. Kopumā no Čortkivas pilsētas kara aktīvajā zonā darbojas ap 1000 vīriem. Šāda veida nometnes Ukrainas bērniem tiek piedāvātas vairākās valstīs, to skaitā arī Latvijā.

Parakstot starptautiskās sadarbības līgumu, Talsu novada pašvaldība vēlas būt līdzās un izteikt Latvijas atbalstu Ukrainai ne tikai vārdos, bet arī darbos. Tas ir apliecinājums kopīgajai izpratnei par brīvības un neatkarības trauslo robežu un nespēju palikt vienaldzīgiem, kad šī robeža tiek pārkāpta.

„Draudzība veidojas no sadarbības aizmetņiem, savukārt sadarbība balstās kopīgās vērtībās un līdzvērtīgā pasaules uztverē. Mūsu vērtības ir savas zemes mīlestība, gods un pašcieņa, savukārt Ukrainas valsts vērtība šobrīd ir drosmīgi ļaudis, kuri cīnās par visas pasaules mieru. Draudzība, kas dibināta laikā, kad otram klājas īpaši smagi, ir daudz noturīgāka un ilgstošāka, savukārt tajā piedzīvotie prieka brīži ir īpaši gaiši un svētīgi,” sacīja Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone.

Lai parakstītu sadarbības līgumu ar Talsu novada pašvaldību, Talsu novadā oficiālajā vizītē no 8. līdz 10. augustam viesojas Volodimirs Šmatko, Čortkivas pilsētas domes mērs, Zaiats Tarass, Čortkivas pilsētas pārvaldes informācijas politikas nodaļas vadītājs, Oleksandrs Šļikovs, Čortkivas pilsētas pārvaldes informācijas politikas nodaļas galvenais speciālists un Rostislavs Šluskijs, Čortkivas pilsētas slimnīcas vadītāja pienākumu izpildītājs.

Svinīgajā brīdī piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščcenko. Pēc līguma parakstīšanas vēstnieka kungs tikās ar dažām ukraiņu ģimenēm, kuras šobrīd mitinās Talsos. Pasākumā piedalījās arī Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka. Pilsētā, kurā līdz šim dzīvoja Oksana, Krievijas armija iebruka jau pirmajās kara dienās, tāpēc arī viņai kopā ar divām meitām nācās doties bēgļu gaitās. Tagad Oksana strādā Valmieras novada pašvaldībā, ar tās atbalstu organizējot palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem un satuvinot Ukrainas un Latvijas pašvaldības palīdzības sniegšanai kara plosītajai valstij.

Inita Fedko,
Marta Rake-Lasmane