Izglītība
att

2022. gads Biznesa augstskolas „Turība” reģionālajām filiālēm ir jubilejas gads – aprit 20 gadi kopš filiāļu dibināšanas. Arī Talsu filiāle ir starp tām, kura 2. jūnijā svinēs savu 20 gadu pastāvēšanas gadadienu ar krāsainu jubilejai veltītu programmu.

2. jūnijā, „Turības” Talsu filiāles jubilejas ietvaros ar augstskolu visas dienas garumā būs radio SWH – radio mobilā studija viesosies pie Talsu ezera promenādes, kur radio ētera personības tiksies ar aktīviem, radošiem, zinošiem un uzņēmīgiem talseniekiem un novadniekiem, kā arī viesiem no Ventspils, Kuldīgas un Saldus, kuri savas dzīves un darba ceļa līkločos ir satikušies ar biznesa augstskolu „Turība”.

Savukārt jubilejas dienas vakarā Talsu Valsts ģimnāzijas telpās, kur ikdienā ir Biznesa augstskola „Turība” Talsu filiāles mājvieta, tiks aicināti uz svinīgo pasākumu sadarbības partneri, tostarp atsaucīgākie prakšu devēji un pasniedzēji, lai dalītos priekā par paveikto šajos 20 gados un augstskola pateiktos saviem partneriem par veiksmīgu ilggadējo sadarbību. Jubilejas reizē jo īpaši tiks sumināti pasniedzēji, kas „Turībā” strādā kopš filiāles dibināšanas brīža, un ar savu pašaizliedzīgo darbu un augsto lojalitāti pret augstskolu, ir atstājuši nenovērtējamu ieguldījumu augstskolas un filiāles attīstībā.

„Šo gadu laikā piedzīvots patiesi daudz – pārvarētas dažādas ekonomiskas ielejas, taču tajā pašā laikā arī sasniegtas izaugsmes virsotnes. Pēdējo gadu statistikas dati neliecina par krasu studentu kritumu – uzņemto skaits pat audzis, tāpat mūsu pasniedzēju pulks ir kuplinājies. Vislielākais prieks par to, ka ne tikai pasniedzēju kolektīvā valda savstarpēji draudzīga atmosfēra, bet arī ikdienā ļoti labi jūtamies esot zem viena jumta ar Talsu Valsts ģimnāziju.  Tāpat esam gandarīti, ka gadu no gada mums izveidojusies cieša sadarbība gan ar Talsu novada pašvaldību, gan Talsu pilsētas uzņēmējiem – tā ir brīnišķīga lieta, ja mēs varam viens otram būt atbalsts un sadarbības partneris,” stāsta Biznesa augstskolas „Turība” Talsu filiāles vadītāja Inga Karlberga.

Kopumā šajos 20 gados Talsu filiāli absolvējuši teju 600 studentu, kuri izvēlējušies iegūt kvalitatīvas izglītības iespējas savā reģionā un izmantojuši filiāles priekšrocības – iespēju studēt tuvāk savai dzīvesvietai vai darbam, ērtāk apvienot darbu ar studijām, kā arī studēt finansiāli izdevīgāk – par samazinātu studiju maksu.

Šogad studiju gada izskaņā Talsu filiāli absolvēs vairāki desmiti jaunie profesionāļi. Lielākā daļa 1. līmeņa augstākās izglītības absolventu šogad ir ar grāmatveža kvalifikāciju.

Talsu filiāles studētgribētāju vidū populārākās un pieprasītākās studiju programmas ir Finanses un grāmatvedība, Mārketings un tirdzniecība, kā arī Tiesību zinātnes.

Renāte Freiberga