Izglītība

7. maijā stājušies spēkā Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 6 „Pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtība Talsu novada izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas”. Saistošie noteikumi apraksta kārtību un sniedz visu nepieciešamo informāciju, kas nepieciešama vecākiem, reģistrējot bērnu Talsu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs.

Saistošie noteikumi izstrādāti, lai noteiktu kārtību, kādā Talsu novada pašvaldībā tiek organizēta pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācija un uzņemšana Talsu novada izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas.

Saistošo noteikumu aktualizācija pamatojama ar administratīvi teritoriālo reformu un pirmsskolas reģistrācijas rindu noteikšanas vienotiem nosacījumiem reģistrācijai rindā uz jaunā Talsu novada pašvaldības izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas.

Izstrādātie saistošie noteikumi nosaka mērķgrupas, kurām ir tiesības pieteikt bērnus rindā uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādēs un grupās, kā arī nodefinē mērķgrupas, kurām ir tiesības uz prioritāru vietu rindās.

Pieteikt bērnu uzņemšanai rindā Talsu novada izglītības iestādē var no bērna dzimšanas apliecības saņemšanas brīža. Bērnu reģistrācija notiek visu gadu. Lai bērnu pieteiktu reģistrācijai izglītības iestādē, vecāki, aizbildnis vai pilnvarotā persona, iesniedz reģistrācijas iesniegumu klātienē (Talsu novada Izglītības pārvaldē, Kareivju ielā 7, Talsos vai izglītības iestādē, kura īsteno pirmsskolas izglītības programmu un atrodas ārpus Talsu pilsētas) vai elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu portālā Latvija.lv.

Darbinieks reģistrācijas iesniegumu reģistrē hronoloģiskā secībā pēc iesnieguma saņemšanas laika. Vienlaikus saistošie noteikumi paredz, ka, piešķirot vietu izglītības iestādē primāri tiek ņemtas vērā vecāka sniegtās ziņas par brāli vai māsu, kurš brīdī, kad iesniegumā minētajam bērnam jāuzsāk pirmsskolas izglītības programmas apguve, apmeklē attiecīgo izglītības iestādi un iesniegumā minētais bērns ir uzņemamo bērnu skaitā.

Saistošie noteikumi pieejami Talsu novada pašvaldības mājas lapā www.talsunovads.lv, sadaļā „Dokumenti”.

Renāte Freiberga