Kolkas pamatskolas audzēkņu veikumu novērtē radošajos konkursos

22. septembris 2022

Septembra sākumā Nacionālajā Mākslu vidusskolā notika autortiesību un blakustiesību apguves veicināšanas projekta „Autorskola” noslēguma pasākums, ko varēja vērot arī tiešraidē. Pasākuma laikā tika apbalvoti arī „Autorskolas” radošo mākslas darbu konkursa uzvarētāji. Balvas 100 eiro vērtībā ieguva četri interesantāko un radošāko darbu autori, tostarp Kolkas pamatskolas 5. klases skolēns Ralfs Līdums.

No 18. maija līdz 15. augustam gan Latvijas skolu audzēkņiem, gan vasaras nometņu dalībniekiem bija iespēja piedalīties Kultūras ministrijas (KM), Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) un Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) izsludinātajā radošo darbu konkursā bērniem un jauniešiem „Autorskola”.

Skolotājas Sindijas Stankes-Ratnieces mudināts un iedrošināts, arī Kolkas pamatskolas skolēns Ralfs Līdums piedalījās šajā konkursā. „Es ar autortiesību Raķeti visus savus darbus, ko zīmēju, veidoju un izdomāju, vedu uz planētu C, kur tos neviens nevar nozagt,” tā par sava radītā mākslas darba ideju stāsta Ralfs.

Konkursa žūrija atzinīgi ir novērtējusi gan Ralfa zīmējumā attēloto autortiesību un blakustiesību tēmas risinājumu, gan radošo pieeju, gan viņa iztēli un talantu. Ralfs ir viens no četriem konkursa laureātiem, kuri saņēma naudas balvu 100 eiro vērtībā, un to viņam pasniedza kultūras ministrs Nauris Puntulis.

„Uzzinot, ka vinnēju 100 eiro, nevarēju beigt smaidīt un biju ļoti, ļoti priecīgs,” komentē balvas saņēmējs. Saņemtā balva jau ir likta lietā, jo iegādātas mīļākās spēles – Lego, kas jau šobrīd ir saliktas.

Savukārt Kolkas pamatskolas direktore Antra Laukšteine vēlas pateikties skolotājai Sindijai Stankei-Ratniecei ne tikai par ieguldīto darbu Ralfa sagatavošanā. Skolotāja ir iedvesmojusi daudzus skolas audzēkņus radošai darbībai, kā arī atklājusi viņos talanta dzirksti. Apliecinājums tam ir audzēkņu dalība 16 vizuālās mākslas konkursos iepriekšējā mācību gada laikā, kuros saņemtas gan augstas vietas, gan pateicības raksti. Pateicoties dalībai konkursos, arī skola saņēmusi balvas, kas papildinājušas gan materiāli tehnisko bāzi, gan mācību līdzekļu un materiālu krājumus.

Arī Talsu novada pašvaldība ir novērtējusi skolotājas Sindijas Stankes-Ratnieces darbu. Izcilāko pedagogu godināšanas pasākumā, kas notiks 23. septembrī, viņa saņems balvu nominācijā „Par izcilu pedagoģiskā darba debiju”.

Linda Pavlovska-Dišlere