Ziņas

Kultūra
22. marts 2023

Norisināsies nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums „Satiec savu meistaru!”

Talsu novadā norisināsies nemateriālā kultūras mantojuma „Satiec savu meistaru!” pasākums, kas ir ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, un 2023. gadā pasākums notiks jau piecpadsmito reizi. Piedāvājam iepazīties ar „Satiec savu meistaru” pasākumiem Talsu novadā.

Kultūra
21. marts 2023

Talsu novada muzejā atgriežas Putnu dienas, kas šogad norisināsies no 4. līdz 30. aprīlim

Izstādē „Gājputni” varēsiet uzzināt sīkāk par putnu migrāciju, kā arī noskaidrot, kuri gājputni atgriežas visātrāk un kuri veic vistālākos ceļojumus. Izglītojošā programmā „Gājputni” vecāko klašu skolēniem būs iespēja pildīt uzdevumu lapas, un maksimālo punktu ieguvēji saņems balvas no Talsu novada muzeja.

Atbalsts Ukrainai
16. marts 2023

Ukrainas dokumentālo filmu dienas kinoteātrī „Auseklis” no 17. līdz 19. martam

Kinoteātrī „Auseklis” nedēļas nogalē no 17.  līdz 19. martam katru dienu tiks izrādīta viena Ukrainas dokumentālā filma. Ir apritējis jau gandrīz gads, kopš Ukraina un tās iedzīvotāji ir ierauti nežēlīgā karā. Aicinām ikvienu skatītāju ar savu apmeklējumu atbalstīt Ukrainas kino ļaudis.

Novadā
16. marts 2023

Ar piemiņas pasākumu „Aizvestie. Neaizmirstie.” pieminēs 1949. gada 25. marta deportācijas.

Šī gada 25. martā plkst. 11.00, vienlaikus visos Latvijas novados un pilsētās, kā arī citviet pasaulē, pieminēs 76. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta deportācijām, kad 42 300 Latvijas ļaudis tika vardarbīgi deportēti uz Krieviju. Piemiņas pasākumu laikā 43 pašvaldībās tiks nolasīti izsūtīto vārdi, to vecums un dzīves vieta, lasījumus plkst. 11.00 ievadīs Valsts prezidenta Egila Levita uzruna.

Kultūra
15. marts 2023

Talsu novada muzejs un parks iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā

Saskaņā ar likumu „Par kultūras pieminekļu aizsardzību” kultūras pieminekļu sarakstā kā reģiona un vietējās nozīmes arhitektūras pieminekli atkarībā no objekta autentiskuma pakāpes, saglabājušās oriģinālās substances apjoma un nozīmes konkrētajā teritorijā var iekļaut šādus objektus ar zinātnisku, kultūrvēsturisku vai izglītojošu nozīmi

Kolka
15. marts 2023

Šogad arī Talsu novadā tiks aizsākta tradīcija – Lībiešu mantojuma dienas atzīmēšana

26. martā Talsu novadā pirmo reizi tiks atzīmēta Lībiešu mantojuma diena, tādējādi godinot un pieminot lībiešu tautas nozīmīgumu un unikalitāti, kā arī tās bagātīgo kultūru un tradīcijas. Šajā dienā lībiešu zaļi balti zilais karogs krāšņi plīvos gan Kolkā, gan Mazirbē un daudzās ar lībiešu saknēm saistītās piekrastes mājās. Savukārt Kolkasragā 12.00 norisināsies senais, tieši lībiešiem raksturīgais rituāls – putnu modināšana.

1 2 3 no 36