Novadā

Latvija ir izvirzījusi mērķi atkritumu apsaimniekošanā – līdz 2023. gada beigām izveidot bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas sistēmu, tādā veidā būtiski samazinot turpmāko sadzīves atkritumu poligonos noglabāto atkritumu apjomu.

Talsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus gatavoties laicīgi un tiem, kuriem ir iespēja pārstrādāt bioloģiskos atkritumus pašiem, veidot drošu un praktisku komposta vietu. Atgādinām, ka atbilstoši Talsu novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Talsu novadā” kompostēšana ir jāveic uz savā īpašumā esošas zemes, tā nedrīkst radīt draudus cilvēku dzīvībai, veselībai, videi, kā arī personu mantai, un tas jādara tādā veidā, kas nerada labvēlīgu vidi grauzējiem, putniem, kaitēkļiem un kailgliemežiem.

Apsekojot jūras piekrastes teritorijas, pašvaldības speciālisti ir konstatējuši, ka atsevišķās vietās uz robežas starp kāpu zonu un pludmali regulāri tiek izbērti bioloģiskie atkritumi – pļauta zāle, koku zari, lapas un citi kompostējami atkritumi. Diemžēl šāda veida darbības nemazina krasta eroziju, bet padara kāpu zonu vizuāli nepievilcīgu. Konstatētās vietas, kur izbērti bioloģiskie atkritumi, atrodas uz valsts vai pašvaldības zemes, tāpēc vēršam uzmanību, ka tas ir saistošo noteikumu pārkāpums.

Ieva Krotova