Novadā

Ik gadu Talsu novada pašvaldība studentiem, kuri apgūst kādu no ārstniecības vai pedagoga specialitātēm, piedāvā iespēju pieteikties pašvaldības stipendijām. Talsu novada dome 26. maija sēdē apstiprināja aktualizēto specialitāšu klāstu, pirms tam izvērtējot jomas, kurās īpaši svarīgi novadam piesaistīt jaunos speciālistus.

Sadarbībā ar SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” ir aktualizētas atbalstāmās programmas ārstniecības speciālistu stipendijai, ņemot vērā nepieciešamo speciālistu sarakstu, kas nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un veicinātu ārstu piesaisti darbam SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiālē.

Talsu novada dome apstiprināja specialitāšu sarakstu prioritārā secībā pašvaldības ārstniecības speciālista stipendijas piešķiršanai: anesteziologs-reanimatologs; ķirurgs; internists; neirologs; pediatrs; nefrologs; traumatologs; radiologs-diagnosts; neatliekamās medicīnas ārsts; laboratorijas ārsts; ginekologs, dzemdību speciālists; endokrinologs; gastroenterologs/endoskopists; ģimenes (vispārējās prakses) ārsts; ambulatorā dienesta ārsta palīgs; fizioterapeits; ergoterapeits; zobārsts.

Arī Izglītības pārvalde, izvērtējot izglītības iestāžu sniegto informāciju par nākamajos gados nepieciešamajiem speciālistiem izglītības iestādēs, apkopojusi nepieciešamo speciālistu izglītības jomā sarakstu prioritārā kārtībā: psihologs (ar tiesībām strādāt izglītības iestādē); dizaina un tehnoloģiju, fizikas, matemātikas, ķīmijas, programmēšanas/informātikas skolotājs/pedagogs, logopēds vai skolotājs logopēds, svešvalodu, klavierspēles, sākumizglītības, bioloģijas, sitaminstrumentu spēles, sporta vai veselības mācības, mūzikas teorijas, vokālās mūzikas skolotājs/pedagogs, speciālās izglītības skolotājs, mūzikas, pirmsskolas, latviešu valodas, sociālo zinību, vēstures, ģeogrāfijas, vizuālās mākslas, ģitārspēles, saksofona vai klarnetes skolotājs/pedagogs.

Jau 2015. gadā Talsu novada dome apstiprināja saistošos noteikumus „Par Talsu novada pašvaldības stipendiju piešķiršanu”, tie no jauna apstiprināti pēc administratīvi teritoriālās reformas 2021. gadā. Tie paredz divu pašvaldības stipendiju piešķiršanu. Studenta stipendiju piešķir Talsu novadā deklarētam studentam Latvijas valsts akreditētas bakalaura studiju programmas vai profesionālās augstākās izglītības programmas iegūšanai.

Savukārt ārstniecības speciālista stipendiju piešķir studentam, sākot ar 4. kursu, kurš apgūst Latvijas valsts akreditētu profesionālo izglītības programmu medicīnā vai ārstam-rezidentam, kurš ir darba tiesiskajās attiecībās ar izglītības programmu īstenojošu ārstniecības iestādi specialitātes iegūšanai saskaņā ar Latvijas valsts akreditētu profesionālo rezidentūras izglītības programmu medicīnā. Saistošie noteikumi paredz, ka studentam, kuram tiek piešķirta pašvaldības stipendija, pēc studiju beigšanas Talsu novadā jānostrādā pieci gadi.

Pietiekšanās stipendijām paredzēta no 1. līdz 20. septembrim.